Aktualności

30
września
2018

Wycieczka członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła Terenowego nr 3 w Jaworniku Polskim do muzeum – zamek w Łańcucie

Od początku wieku XIX do 1944 roku był w posiadaniu rodu Potockich.

Obecnie rezydencja łańcucka jest znaczącym muzeum wnętrz mieszkalnych oraz powozów konnych. Po wysłuchaniu barwnych opowieści przewodnika udaliśmy się, aby zwiedzić cały pałac. Zwiedzanie pałacu zajęło około 2 godzin. Podziwialiśmy, przechodząc za przewodnikiem Salon Narożny, Salę Balową, Jadalnię Wielką, Apartament Chiński, Salę Teatralną, liczne pokoje kąpielowe i wiele innych pomieszczeń.

Wystrój wnętrz, urzekał przepięknymi podłogami, kryształowymi lustrami, żyrandolami i innymi zabytkowymi przedmiotami, przestronnością i bogactwem zdobień. Podziwialiśmy liczne działa sztuki oraz szkła i tkaniny. Pani przewodnik opowiadała nam o wszystkim. Obejrzeliśmy także  portrety mieszkańców pałacu.

Po wyjściu z zamku udaliśmy się do Stajni i Wozowni. Obejrzeliśmy tam ponad sto pojazdów konnych, powozów i sań, Oprócz tego mogliśmy podziwiać zbiór egzotycznych trofeów myśliwskich.

Zwiedzieliśmy także dzieła Sztuki Cerkiewnej i Storczykarnie. Łańcucki zamek jest wyjątkowym miejscem, które warto zobaczyć. Pod koniec większość uczestników wycieczki odczuła zmęczenie, więc o godz. 15.00 odjechaliśmy do domu.

Organizatorzy: Tadeusz Bury, Halina Kucaj

Udział w imprezie jest wyrażeniem zgody na przetwarzanie wizerunku na cele promocyjno-reklamowe organizatorów.

« Powrót do wszystkich aktualności

Zdjęcia:

Kliknij na miniaturkę aby powiększyć

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt