Aktualności

18
lutego
2017

Palma Wielkanocna 2017

Gminny Ośrodek Kultury w Jaworniku Polskim

Ogłasza Konkurs

Na

„Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”

 

Regulamin konkursu:

Cel konkursu:

- Utrzymanie i upowszechnianie tradycji ludowej wsi

- Zainteresowanie młodego pokolenia twórczością wsi

- Zainteresowanie młodzieży przejęciem umiejętności tradycyjnych technik robienia Palm Wielkanocnych

Znalezione obrazy dla zapytania palma wielkanocNA RYSUNEK

Warunki uczestnictwa:

W konkursie może brać udział

- Młodzież szkół podstawowych

- Młodzież szkół gimnazjalnych i średnich

- Dorośli

 

Uczestnik konkursu może przedstawić do oceny wyłącznie palmy wykonane własnoręcznie.

Do pracy należy dołączyć informację zawierającą imię, nazwisko, wiek autora, szkołę oraz dokładny adres.

Prace należy dostarczyć do dnia 06.04.2017 do Gminnego Ośrodka Kultury
w Jaworniku Polskim tel. 16 6514008 kom. 723971207.

 

Komisja konkursowa przyzna autorom najciekawszym prac nagrody !

17
lutego
2017

Konkurs Fotograficzny

Gminny Ośrodek Kultury i Placówki Kultury zapraszają do udziału w Konkursie Fotograficznym pod patronatem Wójta Gminy Jawornik Polski. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu.

czytaj dalej...
02
lutego
2017

Spotkanie Noworoczne Manasterzu i Zagórze.

Dnia 29.01.2017r w Remizie OSP w Manasterzu odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Manasterz i Zagórze. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia. Część artystyczną przygotowała młodzież ZS Nr. 2 im. Jana Kantego z Manasterza a Kapela Ludowa "Klika z Jawornika" przygrywała do tańca. Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

czytaj dalej...
02
lutego
2017

Spotkanie Noworoczne Hadle Szklarskie i Kańczuckie.

Dnia 28.01.2017r w ZPP w Hadlach Szklarskich odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Hadle Szklarskie i Hadle Kańczuckie. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia i Proboszcz Parafi ks. Adam Hus. Część artystyczną przygotowały dzieci z przedszkola w Hadlach Szklarskich i Zespół Ludowy "Hadlanie". Kapela Ludowa "Klika z Jawornika" przygrywała wszystkim do tańca. Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

czytaj dalej...
26
stycznia
2017

Spotkanie Noworoczne Hucisko Jawornickie.

Dnia 22.01.2017r w Remizie OSP w Hucisku Jawornickim odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Hucisko Jawornickie. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Pan Stanisław Petynia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pod przewodnictwem księdza proboszcza Bogdana Potocznego. Część artystyczną przygotowała młodzież ZS Nr. 2 z Manasterza i przedszole samorządowe z Huciska Jawornickiego. Do tańca przygrywała Kapela Ludowa "Klika z Jawornika". Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

czytaj dalej...
26
stycznia
2017

Spotkanie Noworoczne Jawornik Polski - Przedmieście - Widaczów.

Dnia 21.01.2017r w ZS nr. 1 im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Jawornik Polski, Jawornik Przedmieście i Widaczów. Seniorów przywitał Wójt Gminy Pan Stanisław Petynia, Dyrektor Szkoły Romana Dubas i ksiądz proboszcz Stanisław Guzy. W części artystycznej udział wzięli uczniowie naszej szkoły, Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik" jako grupa kolędnicza i Orkiestra Dęta z Dylągówki. Do tańca przygrywała kapela "Klika z Jawornika" Dziękujemy serdecznie za tak liczne przybycie i miłą atmosferę

czytaj dalej...
17
stycznia
2017

Jasełka KSM 2017

W dniu 15.01.2017 w budynku "Technitexu" odbyły sie "Jasełka" przygotowane i przedstawione przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy Kościele Parafialnym w Jaworniku Polskim. Nasz ksiądz katecheta Grzegorz Gładysz w raz ze Scholą przygotował kolędy i pastorałki zapraszając publiczność do wspólnego śpiewu. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim za wspaniale wykonane przedstawienie. Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
07
stycznia
2017

Przegląd Kolęd i Pastorałek w Manasterzu

W tym roku dnia 06.01.2017 w sali WDK w Manasterzu odbył się noworoczny przegląd "Kolęd i Pastorałek", zorganizowany przez Wójta Gminy Jawornik Polski Stanisława Petynię oraz Gminny Ośrodek Kultury. Mieszkańcy i zaproszeni goście wysłuchali utworów w wykonaniu lokalnych artystów. Na początku zaprezentowało się Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik", które wystąpiło jako gupa kolędnicza. Następnie wystąpiła młodzież ZS w Jaworniku Polskim i ZS w Manasterzu, Zespół Ludowy "Hadlanie", Schola Jawornik Polski a na zakończenie odbył się koncert orkietry dętej z Dylągówki. Noworoczny przegląd był okazją do wspólnego przeżywania świątecznego czasu. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i wspaniałą atmosferę.

czytaj dalej...
12
grudnia
2016

Świąteczne warsztaty.

Z okazji zbliżajacych się świąt w placówkach kultury zorganizowano "Świąteczne warsztaty plastyczne". W zajęciach wzięła udział młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, pracownicy Urzędu Gminy i mieszkańcy naszej gminy. Wszyscy z dużym zaangażowaniem i twórczą wyobraźnią tworzyli piękne i różnorodne ozdoby choinkowe techniką decoupage. Finał tych prac można pooglądać na zamieszczonych zdjęciach. Dziękujemy serdeczne za udział w zajęciach.

czytaj dalej...
23
listopada
2016

< 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt