Aktualności

26
września
2019

Wakacje WDK Manasterz

Podczas tegorocznych wakacji zajęcia z dziećmi w Wiejskim Domu Kultury w Manasterzu prowadziła Pani Jolanta Żaczek.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
18
września
2019

Wakacje WDK Hadle Szklarskie

Podczas tegorocznych wakacji zajęcia z dziećmi w Wiejskim Domu Kultury w Hadlach Szklarskich prowadziła Pani Anna Pieniążek.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
05
września
2019

Opowieści wąskotorowe do późnej jesieni.

Piątkowa prezentacja wystawy „Opowieści wąskotorowe” w Muzeum w Przeworsku rozpocznie jesienne działania w ramach projektu „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej 1904 – 2019”. Przeznaczone będą dla dzieci i młodzieży z pięciu gmin podkarpackich, przez które przejeżdża Przeworska Kolejka Wąskotorowa.
W piątek 6 września w sali balowej Muzeum w Przeworsku dzieci i młodzież szkolna, członkowie Przeworskiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej spotkają się, by obejrzeć wystawę „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej  w starej fotografii i dokumentach”. Opowie o niej Józef Stolarczyk, dyrektor szkoły podstawowej w Bachórzu, który przygotował ją w ramach projektu „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej 1904 – 2019”. Jest to wystawa mobilna, składa się z siedmiu dwustronnych tablic, na których spopularyzowane są historia i współczesne losy kolejki wąskotorowej Przeworsk – Dynów. Zdjęcia, ilustracje i treści zaprezentowano w nowoczesny sposób. Przedstawiono na nich ludzi związanych z budową kolei, elementy infrastruktury (w tym tunel) oraz stacje i przystanki. Zaprezentowano archiwalne i współczesne fotografie.
- Przygotowaliśmy wystawę mobilną po to, by mogła być prezentowana w szkołach, instytucjach samorządowych i kultury w gminach, które są zaangażowane w realizację projektu „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej 1904 – 2019”. – Relacjonuje Aneta Pepaś – Skowron, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Dynowie, pomysłodawczyni i organizatorka projektu. - Tworzymy właśnie grupę wolontariuszy, którzy będą mogli pojechać razem z wystawą do zainteresowanych instytucji i o niej opowiedzieć. Stworzyliśmy także do wystawy katalog, będzie miał postać pliku, który w najbliższym czasie umieścimy na stronie internetowej projektu http://waskotorowa.idynow.pl/ - dodaje Aneta Pepaś – Skowron.
 „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej” to cykl działań edukacyjnych i animacyjnych prowadzonych w gminach na terenie których znajduje się 7 stacji kolejki wąskotorowej na trasie Przeworsk-Dynów (woj. podkarpackie, powiat przeworski i rzeszowski). W realizację projektu zaangażowane są samorządy lokalne i domu kultury. Projekt wpisuje się we współczesne myślenie na temat działań społecznych wokół tzw. „wspólnej sprawy”: popularyzacji wydarzeń historycznych związanych z kolejką wąskotorową, ale także z odzyskaniem niepodległości. Latem społeczności lokalne zorganizowały siedem wydarzeń kulturalnych na stacyjkach kolejki. W najbliższych dniach domy kultury zorganizują konkursy dla dzieci z przedszkoli i młodzieży szkolnej.
Dzieci w przedszkolach będą mogły przygotować inscenizacje i animacje teatralno – muzyczne pod tytułem „Stoi na stacji Lokomotywa”. Młodzież szkolna będzie mogła wziąć udział w konkursie literackim „Opowieści z pociągu dla Niepodległej”. Organizatorzy chcą, by kanwą do prac konkursowych były opowieści starszych, by powstały po rozmowach z rodzicami, dziadkami, sąsiadami. Mają zawierać wątki z historii kolejki wąskotorowej.
Projekt „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej” trwa od czerwca do listopada 2019 r. Głównym organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie. Partnerami głównymi są: Gmina Miejska Dynów, Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Zarząd Dróg Powiatowych w Przeworsku. Partnerami są: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Miejski Ośrodek Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku, Gminny Ośrodek w Jaworniku Polskim, Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze, Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem, Gminna Biblioteka Publiczna w Dynowie z/s w Bachórzu

Projekt jest dofinansowany z Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”
Strona internetowa projektu: http://waskotorowa.idynow.pl/

Aleksandra Fandrejewska - Tomczyk

 

 

03
września
2019

Wakacje GOK Jawornik Polski 2019

Podczas tegorocznych wakacji w każdą sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury w Jaworniku Polskim odbywały się zajęcia sportowe, plastyczne, rękodzielnicze oraz komputerowe z dziećmi i młodzieżą. Zajęcia prowadziła stażystka Roksana Hałys.

Dziękujemy serdecznie za udział i mile spędzony czas.

GOK był także współorganizatorem: Pucharu Wójta, Dni Gminy Jawornik Polski oraz Dożynek Gminnych w Hadlach Szklarskich.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
18
sierpnia
2019

Dożynki Gminne 2019

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

czytaj dalej...
30
lipca
2019

Dni Gminy Jawornik Polski 2019

DZIĘKUJEMY!!! DZIĘKUJEMY!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
23
lipca
2019

Puchar Wójta Gminy Jawornik Polski i 20-lecie Klubu Sportowego Iskra Jawornik Polski

W dniu 20.07.2019 odbył się Puchar Wójta Gminy Jawornik Polski w piłce nożnej na stadionie w Jaworniku Polskim.

Wyniki:

I miejsce - Hadle Szklarskie i Hadle Kańczuckie

II miejsce - Jawornik Polski i Jawornik Przedmieście

III miesjce - Manasterz i Zagórze

IV miejsce - Widaczów i Hucisko Jawornickie

Podczas turnieju odbył się również mecz pomiędzy drużyną Junior KS Iskra Jawornik Polski a Trampkarz KS Manasterz.

Gratulujemy i dziekujemy za sportową rywalizację.


Dnia 21.07.2019 Klub Sportowy Iskra obchodził 20-lecie istnienia.

Życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii...

czytaj dalej...
30
czerwca
2019

Powitanie kolejki wąskotorowej na stacji PKP w Jaworniku Polskim

 

Opowieści Wąskotorowe to projekt realizowany w ramach konkursu dotacyjnego „Niepodległa”, który ma na celu opowiedzieć „historię na żywo” na 6 stacjach kolejki wąskotorowej „Dynówki”. Organizatorem głównym projektu jest Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie.

Gmina Jawornik Polski i Gminny Ośrodek Kultury w Jaworniku Polskim będąc partnerami „Opowieści Wąskotorowych” przygotowali w dniu 29 czerwca na stacji w Jaworniku Polskim, przystanek dla Niepodległej.

Po przyjeździe turystów na stację nastąpiło przywitanie wszystkich gości przez Sekretarz Urzędu Gminy Panią Agnieszkę Czapla.

Uczestnicy zostali poczęstowani tradycyjnym jadłem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Jawornika Polskiego, a Kapela "Klika z Jawornika" umilała czas muzyką do której można było potańczyć. Przygotowano również wystawę promującą historię ZPP w Hadlach Szklarskich. Harcerze ze Szkoły Podstawowej w Jaworniku Polskim rozdali pamiątkowe bukieciki kwiatów, słodycze oraz chorągiewki na patyczkach.

W niedzielę 30 czerwca pasażerów, którzy przyjechali z Dynowa przywitał Przewodniczący Rady Gminy Pan Marek Makarski. Dla zebranych gości przygrywała Kapela "TA-JOJ" z Przemyśla i Zespół Śpiewaczy "Jawor" z Jawornika Polskiego. 

Dziękujemy za mile spędzone popołudnia z "Przyjaciółmi Wąskotorówki".

 

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
28
czerwca
2019

Wakacje WDK Hadle Szklarskie

18
czerwca
2019

Zawody Sportowo - Pożarnicze 2019

W dniu 15 czerwca 2019 r.  ma stadionie w Jaworniku Polskim odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze dla jednostek Ochotniczych  Straży  Pożarnych z terenu Gminy Jawornik Polski nad którymi patronat objął Wójt Gminy Jawornik Polski Pan Stanisław Petynia. 

Zawody te odbyły się w ramach eliminacji do Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych. Impreza ta, to świetna okazja do  wzajemnej rywalizacji, pokazu wyszkolenia bojowego strażaków, niezbędnego w przygotowaniu  jednostek OSP do działań ratowniczo-gaśniczych.

Strażacy – ochotnicy zmagali się w dwóch konkurencjach:
1 - sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami
2 - ćwiczenie bojowe


Wyniki zawodów:
• I miejsce – OSP Widaczów
• II miejsce – OSP Hadle Szklarskie
• III miejsce – OSP Zagórze
• IV miejsce – OSP Hucisko Jawornickie
• V miejsce – OSP Jawornik Polski
• VI – OSP Manasterz

I miejsce dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Widaczowa.

Na zakończenie zawodów drużynom OSP zostały wręczone puchary i dyplomy.

Zapraszamy do galerii zdjęć…

 

czytaj dalej...

< 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt