Aktualności

27
stycznia
2020

Ferie w GOK-u.

Podczas ferii w GOK-u odbywały się zajęcia plastyczne, komputerowe i sportowe dla dzieci z terenu naszej gminy. Wykonane prace można obejrzeć na niżej zamieszczonej galerii.

DZIĘKUJEMY.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
20
stycznia
2020

Spotkanie Noworoczne w Manasterzu.

Dnia 19.01.2020r w Remizie OSP w Manasterzu odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Manasterz i Zagórze. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Pan Stanisław Petynia. Część artystyczną przygotowała młodzież Szkoły Podstawowej im. Jana Kantego z Manasterza, a Kapela Ludowa "Klika z Jawornika" przygrywała do tańca. DZIĘKUJEMY SERDECZNIE za przybycie i wspaniałą atmosferę.

Zapraszamy do galerii...

czytaj dalej...
20
stycznia
2020

Spotkanie Noworoczne Jawornik Polski - Jawornik Przedmieście i Widaczów

Dnia 18.01.2020r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Jawornik Polski, Jawornik Przedmieście i Widaczów. Seniorów przywitał Wójt Gminy Pan Stanisław Petynia i przewodniczący Rady Gminy Pan Marek Makarski. W części artystycznej udział wzięli uczniowie naszej szkoły, Zespół Śpiewaczy "Jawor", Zespół przy Kole Emerytów i Rencistów w Jaworniku Polskim i gościnnie  wystąpił Chór "Cantilena" z Rzeszowa. Do tańca przygrywała kapela "Klika z Jawornika". DZIĘKUJEMY SERDECZNIE za tak liczne przybycie i miłą atmosferę.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
07
stycznia
2020

XI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Dnia 06.01.2020r w sali WDK w Manasterzu odbył się noworoczny przegląd "Kolęd i Pastorałek", zorganizowany przez Wójta Gminy Jawornik Polski Stanisława Petynię oraz Gminny Ośrodek Kultury. Mieszkańcy i zaproszeni goście wysłuchali utworów w wykonaniu lokalnych artystów.

Noworoczny przegląd był okazją do wspólnego przeżywania świątecznego czasu.
Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i wspaniałą atmosferę.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
05
stycznia
2020

Wspólne śpiewanie kolęd.

Dnia 04.01.2020r w budynku Technitex-u odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Emerytów i Rencistów w Jaworniku Polskim oraz zaproszonych gości.

Świąteczną uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Jawornik Polski, Dyrektor GOPS – u  z  Jawornika  Polskiego, Seniorzy DDP z  Huciska Jawornickiego wraz z Panią kierownik oraz ksiądz proboszcz z Jawornika Polskiego.

Gości powitał Pan Tadeusz Bury. Po oficjalnym powitaniu głos zabrał Wójt Gminy Pan Stanisław Petynia składając wszystkim z serca płynące życzenia.

Ważną częścią spotkania była wspólna modlitwa  poprowadzona przez księdza proboszcza, pobłogosławienie opłatków i symboliczne łamanie się opłatkiem z życzeniami. Następnie wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku.

Grupa śpiewacza działająca przy Kole Emerytów zaprezentowała część artystyczną przygotowaną na tę  okoliczność - kolędy, pastorałki i wiersze. Wiersze których autorem jest poetka ludowa z Jawornika Polskiego św. pamięci Cecylia Jamrozik.

Uroczystość przebiegała w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Takie spotkania przynoszą wszystkim wiele radości i uświadamiają jak ważna w życiu jest obecność drugiego człowieka.

tekst - Kazimiera Kucaj

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
23
grudnia
2019

Zajęcia plastyczne WDK Manasterz.

W okresie przedświątecznym Wiejski Dom Kultury w Manasterzu zorganizował zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży.
W czasie zajęć wykonywano stroiki nawiązujące do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
WDK w Manasterzu składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom zajęć.

J. Żaczek

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
20
grudnia
2019

Zajęcia z dziećmi WDK Hadle Szklarskie.

W okresie przedświątecznym w WDK Hadle Szklarskie odbyły się zajęcia plastyczno-techniczne, gdzie dzieci wykonywały stroiki świąteczne.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
19
grudnia
2019

Świąteczne figurki gipsowe.

W GOK-u zostały wykonane ozdoby świąteczne z gipsu budowlanego, następnie pomalowane złotą farbą akrylową i posypane brokatem. Figurki te również zostaną przekazane na upominki dla osób biorących udział w  Przeglądzie "Kolęd i Pastorałek" oraz Spotkań Noworocznych.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
17
grudnia
2019

Rękodzieła w GOK-u 2019

W GOK-u zostały wykonane przepiękne choinki, które zostaną wręczone uczestnikom przeglądu "Kolęd i Pastorałek" i spotkań noworocznych.

Dziekuję stażystce Roksanie Hałys za pomoc w wykonaniu choinek.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
01
grudnia
2019

Jubileusz 20-lecia Koła Gospodyń Wiejskich z Jawornika Polskiego.

DZIĘKUJEMY ZA ZAPROSZENIE I WSPANIAŁĄ ZABAWĘ. 

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...

< 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt