Aktualności

28
marca
2019

Piosenki w Domu Dziennego Pobytu w Hucisku Jawornickim.

W dniu 27.03.2019 grupa śpiewacza, która działa przy Kole Emerytów i Rencistów w Jaworniku Polskim gościła po raz drugi w Domu Dziennego Pobytu w Hucisku Jawornickim z koncertem piosenek i wierszy.
Dziękujemy serdecznie za zaproszenie, wspaniałą atmosferę i poczęstunek.

Na zdjęciach można pooglądać również prace rękodzielnicze wykonane przez pensjonariuszy.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
07
marca
2019

Dzień Kobiet w Zagórzu.

Po raz kolejny świetlica przy remizie OSP Zagórze stała się miejscem radosnego świętowania Dnia Kobiet. Strażacy, podejmując się organizacji tego przyjęcia, pragnęli podziękować Paniom za współpracę, zaangażowanie i nieoceniony kobiecy zmysł przy współtworzeniu licznych, lokalnych imprez oraz inicjatyw. Druhowie z należnym szacunkiem ugościli również Kobiety - Seniorki, których mężowie stanowili niegdyś trzon zagórskiej straży.

Wszystkim dziękujemy za liczne przybycie, miłą atmosferę i wspólną zabawę.

Tekst. Fudali E.
Zdjęcia Warchoł J.

Zapraszamy do galerii...

czytaj dalej...
28
lutego
2019

Spotkanie przy "pączku".

Zwyczaj jedzenia w Tłusty Czwartek pączków, zwanych pampuchami, zadomowił się w Polsce już w XVII wieku, ale raczej w miastach i na dworach. Na wsi pojawiły się pod koniec XIX i na początku XX wieku. Popularne dzisiaj słodkie i puszyste pączki dawniej jadano ze skwarkami.

Dla podtrzymania tradycji w budynku Technitex-u w Jaworniku Polskim Koło Emerytów i Rencistów przygotowało poczęstunek dla swoich członków połączony ze wspólnym śpiewem i recytacją wierszy przez Panią Genowefę Pelc. Wszystkich gości powitała prezes Koła Pani Anna Jamrozik.

Dziękujemy serdecznie za mile spędzone popołudnie.

Zapraszamy do galerii...

czytaj dalej...
27
lutego
2019

Emeryci dla emerytów.

W dniu dzisiejszym 27.02.2019 grupa śpiewacza, która działa przy Kole Emerytów i Rencistów w Jaworniku Polskim gościła w Domu Dziennego Pobytu w Hucisku Jawornickim z koncertem piosenek.
Dziękujemy serdecznie za zaproszenie, wspaniałą atmosferę i poczęstunek.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
26
lutego
2019

Ferie w placówkach kultury 2019

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za spędzenie z nami Ferii Zimowych, życzymy ciekawych pomysłów i sposobów na nudę w domu i zapraszamy do obejrzenia naszej galerii - WDK Hadle Szklarskie

czytaj dalej...
26
lutego
2019

Ferie w placówkach kultury 2019

Podczas tegorocznych ferii w placówkach kultury na terenie naszej gminy odbywały sie zajęcia plastyczne i rękodzielnicze. Uczestnicy mieli okazję rozwijać swoje talenty artystyczne i edukacyjnie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za spędzenie z nami Ferii Zimowych, życzymy ciekawych pomysłów i sposobów na nudę w domu i zapraszamy do obejrzenia naszej galerii - GOK Jawornik Polski

czytaj dalej...
10
lutego
2019

Spotkanie Noworoczne Jawornik Polski - Przedmieście i Widaczów

Dnia 09.02.2019r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Jawornik Polski, Jawornik Przedmieście i Widaczów. Seniorów przywitał Wójt Gminy Pan Stanisław Petynia, Dyrektor GOPS Pani Beata Bielańska i Dyrektor Szkoły  Pani Romana Dubas. W części artystycznej udział wzięli uczniowie naszej szkoły, Zespół Śpiewaczy "Jawor", Zespół przy Kole Emerytów i Rencistów w Jaworniku Polskim i gościnnie  wystąpił Chór "Cantilena" z Rzeszowa. Do tańca przygrywała kapela "Klika z Jawornika". Dziękujemy serdecznie za tak liczne przybycie i miłą atmosferę.


Składamy serdeczne podziękowania wszystkim i każdemu z osobna za pomoc przy organizacji wszystkich czterech spotkań noworocznych.


Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
29
stycznia
2019

Spotkanie noworoczne - Hucisko Jawornickie.

Dnia 27.01.2019r w Remizie OSP w Hucisku Jawornickim odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Hucisko Jawornickie. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Pan Stanisław Petynia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pod przewodnictwem księdza proboszcza Bogdana Potocznego. Część artystyczną przygotowała młodzież Szkoły Podstawowej z Manasterza. Do tańca przygrywała Kapela Ludowa "Klika z Jawornika". 

Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

Zapraszamy do galerii...

czytaj dalej...
29
stycznia
2019

Spotkanie noworoczne - Hadle Szklarskie i Kańczuckie.

Dnia 26.01.2019r w ZPP w Hadlach Szklarskich odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Hadle Szklarskie i Hadle Kańczuckie. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia i Proboszcz Parafi ks. Adam Hus. Część artystyczną przygotowały dzieci z przedszkola w Hadlach Szklarskich i Zespół Ludowy "Hadlanie". Kapela Ludowa "Klika z Jawornika" przygrywała wszystkim do tańca.

W trakcie spotkania wręczone zostały podziękowania za zajęcie IV miejsca w konkursie "Najpiękniejsza Wieś Podkarpacka 2018" dla Stowarzyszenia Kobiet Na Rzecz Rozwoju Gminy Jawornik Polski, Zespołu "Hadlanie", Kabaretu "Nie Ma Mocnych" z Huciska Jawornickiego i Katarzyny Makarskiej - UG Jawornik Polski.

Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

Zapraszamy do galerii...

 

czytaj dalej...
21
stycznia
2019

Spotkanie noworoczne w Manasterzu.

Dnia 20.01.2019r w Remizie OSP w Manasterzu odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Manasterz i Zagórze. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia. Część artystyczną przygotowała młodzież Szkoły Podstawowej im. Jana Kantego z Manasterza, a Kapela Ludowa "Klika z Jawornika" przygrywała do tańca. Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

Zapraszamy do galerii...

czytaj dalej...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt