Aktualności

24
lutego
2020

Biesiada przy pączku.

BIESIADA PRZY PĄCZKU.

Tłusty czwartek to ostatni czwartek przed Wielkim Postem, dozwolone jest, byśmy tego dnia objadali się do woli pysznościami i spędzili wesoło ostatnie dni karnawału. Istnieje nawet przekonanie, że kto w Tłusty Czwartek nie zje choćby jednego pączka, temu nie będzie się darzyło.

Członkowie PZER i I Koła Terenowego Nr 3 w Jaworniku Polskim już po raz drugi  wspólnie obchodzili Tłusty czwartek.

Biesiada „ przy pączku” odbyła się 19 lutego 2020r.w sali budynku „Technitex” w Jaworniku Polskim. W spotkaniu wzięło udział  49 członków Koła. 

Członków Koła przywitał Tadeusz Bury zastępca  przewodniczącej Koła.

Grupa Śpiewacza  działająca  przy Kole Emerytów zaśpiewała kilka pięknych piosenek przygotowanych na tą okazję.  Na akordeonie przygrywał Pan Ryszard Burek. 

Uczestnicy spotkania częstowali się paczkami. Była też kawa, herbata, paluszki i pyszne galaretki. Atmosfera była bardzo serdeczna. Przy dźwiękach akordeonu  i wspólnym śpiewie spędziliśmy kilka miłych godzin.

Tak duża liczba  członków  Koła   świadczy o tym, że takie spotkanie z śpiewem i dyskusją na  rożne tematy  jest potrzebne.  W przyszłości należy dążyć do organizacji tego typu spotkań.

Tekst: Kazimiera Kucaj

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
28
stycznia
2020

Ferie w WDK Hadle Szklarskie.

W okresie ferii zimowych w WDK w Hadlach Szklarskich zostały zorganizowane zajęcia plastyczne i sportowe dla dzieci i młodzieży. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w zajęciach.

Anna Pieniążek

Zapraszam do galerii...

czytaj dalej...
27
stycznia
2020

Ferie zimowe w WDK Manasterz.

W okresie ferii zimowych WDK w Manasterzu zorganizował zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży.
Uczestnicy zajęć wykonywali koszyczki z użyciem mydła, szpilek i kolorowych wstążek oraz przyozdabiali kule styropianowe malowanymi patyczkami higienicznymi. Ponadto w czasie ferii odbyły się rozgrywki tenisa stołowego.
Wszystkim uczestnikom zajęć plastycznych i rozgrywek sportowych serdecznie dziękujemy.

Jolanta Żaczek

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
27
stycznia
2020

Spotkanie noworoczne - Hucisko Jawornickie.

Dnia 26.01.2020r w Remizie OSP w Hucisku Jawornickim odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Hucisko Jawornickie. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Pan Stanisław Petynia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pod przewodnictwem księdza proboszcza Bogdana Potocznego. Część artystyczną przygotowała młodzież Szkoły Podstawowej z Manasterza. Do tańca przygrywała Kapela Ludowa "Klika z Jawornika".

Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim i każdemu z osobna za pomoc przy organizacji wszystkich czterech spotkań noworocznych.

Zapraszamy do galerii...

czytaj dalej...
27
stycznia
2020

Spotkanie noworoczne - Hadle Szklarskie i Kańczuckie.

Dnia 25.01.2020r w ZPP w Hadlach Szklarskich odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Hadle Szklarskie i Hadle Kańczuckie. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia i Proboszcz Parafi ks. Adam Hus. Część artystyczną przygotowały dzieci z przedszkola w Hadlach Szklarskich i Zespół Ludowy "Hadlanie". Kapela Ludowa "Klika z Jawornika" przygrywała wszystkim do tańca.

Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

Zapraszamy do galerii...

czytaj dalej...
27
stycznia
2020

Ferie w GOK-u.

Podczas ferii w GOK-u odbywały się zajęcia plastyczne, komputerowe i sportowe dla dzieci z terenu naszej gminy. Wykonane prace można obejrzeć na niżej zamieszczonej galerii.

DZIĘKUJEMY.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
20
stycznia
2020

Spotkanie Noworoczne w Manasterzu.

Dnia 19.01.2020r w Remizie OSP w Manasterzu odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Manasterz i Zagórze. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Pan Stanisław Petynia. Część artystyczną przygotowała młodzież Szkoły Podstawowej im. Jana Kantego z Manasterza, a Kapela Ludowa "Klika z Jawornika" przygrywała do tańca. DZIĘKUJEMY SERDECZNIE za przybycie i wspaniałą atmosferę.

Zapraszamy do galerii...

czytaj dalej...
20
stycznia
2020

Spotkanie Noworoczne Jawornik Polski - Jawornik Przedmieście i Widaczów

Dnia 18.01.2020r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Jawornik Polski, Jawornik Przedmieście i Widaczów. Seniorów przywitał Wójt Gminy Pan Stanisław Petynia i przewodniczący Rady Gminy Pan Marek Makarski. W części artystycznej udział wzięli uczniowie naszej szkoły, Zespół Śpiewaczy "Jawor", Zespół przy Kole Emerytów i Rencistów w Jaworniku Polskim i gościnnie  wystąpił Chór "Cantilena" z Rzeszowa. Do tańca przygrywała kapela "Klika z Jawornika". DZIĘKUJEMY SERDECZNIE za tak liczne przybycie i miłą atmosferę.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
07
stycznia
2020

XI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Dnia 06.01.2020r w sali WDK w Manasterzu odbył się noworoczny przegląd "Kolęd i Pastorałek", zorganizowany przez Wójta Gminy Jawornik Polski Stanisława Petynię oraz Gminny Ośrodek Kultury. Mieszkańcy i zaproszeni goście wysłuchali utworów w wykonaniu lokalnych artystów.

Noworoczny przegląd był okazją do wspólnego przeżywania świątecznego czasu.
Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i wspaniałą atmosferę.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
05
stycznia
2020

Wspólne śpiewanie kolęd.

Dnia 04.01.2020r w budynku Technitex-u odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Emerytów i Rencistów w Jaworniku Polskim oraz zaproszonych gości.

Świąteczną uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Jawornik Polski, Dyrektor GOPS – u  z  Jawornika  Polskiego, Seniorzy DDP z  Huciska Jawornickiego wraz z Panią kierownik oraz ksiądz proboszcz z Jawornika Polskiego.

Gości powitał Pan Tadeusz Bury. Po oficjalnym powitaniu głos zabrał Wójt Gminy Pan Stanisław Petynia składając wszystkim z serca płynące życzenia.

Ważną częścią spotkania była wspólna modlitwa  poprowadzona przez księdza proboszcza, pobłogosławienie opłatków i symboliczne łamanie się opłatkiem z życzeniami. Następnie wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku.

Grupa śpiewacza działająca przy Kole Emerytów zaprezentowała część artystyczną przygotowaną na tę  okoliczność - kolędy, pastorałki i wiersze. Wiersze których autorem jest poetka ludowa z Jawornika Polskiego św. pamięci Cecylia Jamrozik.

Uroczystość przebiegała w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Takie spotkania przynoszą wszystkim wiele radości i uświadamiają jak ważna w życiu jest obecność drugiego człowieka.

tekst - Kazimiera Kucaj

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt