Aktualności

07
lutego
2018

Spotkanie Noworoczne Hadle Szklarskie i Kańczuckie.

Dnia 03.02.2018r w ZPP w Hadlach Szklarskich odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Hadle Szklarskie i Hadle Kańczuckie. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia i Proboszcz Parafi ks. Adam Hus. Część artystyczną przygotowały dzieci z przedszkola w Hadlach Szklarskich i Zespół Ludowy "Hadlanie". Kapela Ludowa "Klika z Jawornika" przygrywała wszystkim do tańca. Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

czytaj dalej...
31
stycznia
2018

Spotkanie Noworoczne Manasterz i Zagórze.

Dnia 28.01.2018r w Remizie OSP w Manasterzu odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Manasterz i Zagórze. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia. Część artystyczną przygotowała młodzież Szkoły Podstawowej im. Jana Kantego z Manasterza, a Kapela Ludowa "Klika z Jawornika" przygrywała do tańca. Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

czytaj dalej...
31
stycznia
2018

Spotkanie Noworoczne Jawornik Polski - Przedmieście i Widaczów

Dnia 27.01.2018r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Jawornik Polski, Jawornik Przedmieście i Widaczów. Seniorów przywitał Wójt Gminy Pan Stanisław Petynia, Dyrektor Szkoły Romana Dubas, ksiądz katecheta Grzegorz Gładysz, sołtys wsi Jawornik Przedmieście Ryszard Mikulec i Przewodniczący Rady Gminy Marek Makarski. W części artystycznej udział wzięli uczniowie naszej szkoły i Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik". Do tańca przygrywała kapela "Klika z Jawornika". Dziękujemy serdecznie za tak liczne przybycie i miłą atmosferę.

czytaj dalej...
14
stycznia
2018

Jasełka 2018

W dniu 14.01.2018r. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Jaworniku Polsklim wystawiło w budynku "Technitex-u" Jasełka. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim aktorom, publiczności oraz organizatorom.

czytaj dalej...
14
stycznia
2018

Zajęcia plastyczno - techniczne w Hadlach Szklarskich

Czas zbliżających sie Świąt Bożego Narodzenia, można było poczuć w filii Biblioteki Publicznej i Wiejskiego Domu Kultury w Hadlach Szklarskich na zajęciach plastyczno - technicznych.

Anna Pieniążek.

czytaj dalej...
12
stycznia
2018

Przedświąteczne zajęcia plastyczne w GOK-u

Wszystkie wykonane prace zostały przekazane w formie upominków uczestnikom "IX Przeglądu Kolęd i Pastorałek" w Manasterzu.

czytaj dalej...
12
stycznia
2018

Przedświąteczne zajęcia plastyczne

 

W okresie przedświątecznym w ramach współpracy pomiędzy Biblioteką Szkolną i Wiejskim Domem Kultury w Manasterzu zostały zorganizowane zajęcia plastyczne. Uczestnicy zajęć wykonywali stroiki i ozdoby świąteczne związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Kunszt wykonanych prac przedstawiają załączone zdjęcia.

Wiejski Dom Kultury w Manasterzu składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom zajęć plastycznych.

Jolanta Żaczek

czytaj dalej...
08
stycznia
2018

Kolędowanie w Manasterzu

Dnia 06.01.2018r w sali WDK w Manasterzu odbył się noworoczny przegląd "Kolęd i Pastorałek", zorganizowany przez Wójta Gminy Jawornik Polski Stanisława Petynię oraz Gminny Ośrodek Kultury. Mieszkańcy i zaproszeni goście wysłuchali utworów w wykonaniu lokalnych artystów. W przeglądzie wystąpiła młodzież ze SP z Manasterza i Jawornika Polskiego, Zespół Ludowy "Hadlanie", Zespół Śpiewaczy "Jawor", Schola z Jawornika Polskiego i Schola z Manasterza. Noworoczny przegląd był okazją do wspólnego przeżywania świątecznego czasu. Jak co roku dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i wspaniałą atmosferę.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
17
listopada
2017

99 Rocznica Święta Niepodległości

11 listopada w naszej gminie odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Rozpoczęła się ona wspólnym korowodem z placu Urzędy Gminy do kościoła na mszę świętą w intencji poległych, w której wzięły udział władze gminy, delegacje stowarzyszeń i szkół z terenu gminy,  OSP z pocztami sztandarowymi , orkiestra dęta z Dylągówki i zaproszeni goście. 

Po mszy Świętej przemówienie okolicznościowe wygłosił Wójt Gminy Jawornik Polski Pan Stanisław Petynia, a delegacje złożyły kwiaty przed tablicą upamiętniającą Ziemię Katyńską.

Dziękujemy za udział w naszej gminnej, pięknej uroczystości

czytaj dalej...
27
października
2017

Budowa placu przeznaczonego do organizacji spotkań kulturalnych i plenerowych obok budynku świetlicy Wiejskiej w m. Zagórze – Podkarpacki Program Odnowy Wsi na lata 2017-2020

Budowa placu przeznaczonego do organizacji spotkań kulturalnych i plenerowych obok budynku świetlicy Wiejskiej w m. Zagórze – Podkarpacki Program Odnowy Wsi na lata 2017-2020

Rozpoczęto realizację zadania pt. „Poprawa estetyki i atrakcyjności miejscowości poprzez budowę placu przeznaczonego do organizacji spotkań kulturalnych i plenerowych obok budynku świetlicy Wiejskiej w m. Zagórze I etap”

W założeniach projektu ujęto budowę placu o powierzchni 500m2. Realizacja zadania przyczyniała się do poprawy wizerunku wsi oraz do integracji mieszkańców, gdyż w realizację zadania inwestycyjnego zaangażowała się społeczność lokalna wsi.

Środki na ten cel Gmina Jawornik Polski otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, w wyniku pozytywnej oceny wniosku przygotowanego w ramach współpracy z grupą Odnowy Wsi Zagórze złożonego w roku 2017.

Całkowity koszt zadania: 53 136,00 zł, natomiast kwota dofinansowania to: 10 000,00 zł.


czytaj dalej...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt