Aktualności

31
stycznia
2018

Spotkanie Noworoczne Manasterz i Zagórze.

Dnia 28.01.2018r w Remizie OSP w Manasterzu odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Manasterz i Zagórze. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia. Część artystyczną przygotowała młodzież Szkoły Podstawowej im. Jana Kantego z Manasterza, a Kapela Ludowa "Klika z Jawornika" przygrywała do tańca. Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

czytaj dalej...
31
stycznia
2018

Spotkanie Noworoczne Jawornik Polski - Przedmieście i Widaczów

Dnia 27.01.2018r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Jawornik Polski, Jawornik Przedmieście i Widaczów. Seniorów przywitał Wójt Gminy Pan Stanisław Petynia, Dyrektor Szkoły Romana Dubas, ksiądz katecheta Grzegorz Gładysz, sołtys wsi Jawornik Przedmieście Ryszard Mikulec i Przewodniczący Rady Gminy Marek Makarski. W części artystycznej udział wzięli uczniowie naszej szkoły i Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik". Do tańca przygrywała kapela "Klika z Jawornika". Dziękujemy serdecznie za tak liczne przybycie i miłą atmosferę.

czytaj dalej...
14
stycznia
2018

Jasełka 2018

W dniu 14.01.2018r. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Jaworniku Polsklim wystawiło w budynku "Technitex-u" Jasełka. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim aktorom, publiczności oraz organizatorom.

czytaj dalej...
14
stycznia
2018

Zajęcia plastyczno - techniczne w Hadlach Szklarskich

Czas zbliżających sie Świąt Bożego Narodzenia, można było poczuć w filii Biblioteki Publicznej i Wiejskiego Domu Kultury w Hadlach Szklarskich na zajęciach plastyczno - technicznych.

Anna Pieniążek.

czytaj dalej...
12
stycznia
2018

Przedświąteczne zajęcia plastyczne w GOK-u

Wszystkie wykonane prace zostały przekazane w formie upominków uczestnikom "IX Przeglądu Kolęd i Pastorałek" w Manasterzu.

czytaj dalej...
12
stycznia
2018

Przedświąteczne zajęcia plastyczne

 

W okresie przedświątecznym w ramach współpracy pomiędzy Biblioteką Szkolną i Wiejskim Domem Kultury w Manasterzu zostały zorganizowane zajęcia plastyczne. Uczestnicy zajęć wykonywali stroiki i ozdoby świąteczne związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Kunszt wykonanych prac przedstawiają załączone zdjęcia.

Wiejski Dom Kultury w Manasterzu składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom zajęć plastycznych.

Jolanta Żaczek

czytaj dalej...
08
stycznia
2018

Kolędowanie w Manasterzu

Dnia 06.01.2018r w sali WDK w Manasterzu odbył się noworoczny przegląd "Kolęd i Pastorałek", zorganizowany przez Wójta Gminy Jawornik Polski Stanisława Petynię oraz Gminny Ośrodek Kultury. Mieszkańcy i zaproszeni goście wysłuchali utworów w wykonaniu lokalnych artystów. W przeglądzie wystąpiła młodzież ze SP z Manasterza i Jawornika Polskiego, Zespół Ludowy "Hadlanie", Zespół Śpiewaczy "Jawor", Schola z Jawornika Polskiego i Schola z Manasterza. Noworoczny przegląd był okazją do wspólnego przeżywania świątecznego czasu. Jak co roku dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i wspaniałą atmosferę.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
17
listopada
2017

99 Rocznica Święta Niepodległości

11 listopada w naszej gminie odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Rozpoczęła się ona wspólnym korowodem z placu Urzędy Gminy do kościoła na mszę świętą w intencji poległych, w której wzięły udział władze gminy, delegacje stowarzyszeń i szkół z terenu gminy,  OSP z pocztami sztandarowymi , orkiestra dęta z Dylągówki i zaproszeni goście. 

Po mszy Świętej przemówienie okolicznościowe wygłosił Wójt Gminy Jawornik Polski Pan Stanisław Petynia, a delegacje złożyły kwiaty przed tablicą upamiętniającą Ziemię Katyńską.

Dziękujemy za udział w naszej gminnej, pięknej uroczystości

czytaj dalej...
27
października
2017

Budowa placu przeznaczonego do organizacji spotkań kulturalnych i plenerowych obok budynku świetlicy Wiejskiej w m. Zagórze – Podkarpacki Program Odnowy Wsi na lata 2017-2020

Budowa placu przeznaczonego do organizacji spotkań kulturalnych i plenerowych obok budynku świetlicy Wiejskiej w m. Zagórze – Podkarpacki Program Odnowy Wsi na lata 2017-2020

Rozpoczęto realizację zadania pt. „Poprawa estetyki i atrakcyjności miejscowości poprzez budowę placu przeznaczonego do organizacji spotkań kulturalnych i plenerowych obok budynku świetlicy Wiejskiej w m. Zagórze I etap”

W założeniach projektu ujęto budowę placu o powierzchni 500m2. Realizacja zadania przyczyniała się do poprawy wizerunku wsi oraz do integracji mieszkańców, gdyż w realizację zadania inwestycyjnego zaangażowała się społeczność lokalna wsi.

Środki na ten cel Gmina Jawornik Polski otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, w wyniku pozytywnej oceny wniosku przygotowanego w ramach współpracy z grupą Odnowy Wsi Zagórze złożonego w roku 2017.

Całkowity koszt zadania: 53 136,00 zł, natomiast kwota dofinansowania to: 10 000,00 zł.


czytaj dalej...
04
października
2017

Konkurs Plastyczny

 

Konkurs plastyczny

 

 

1. Sandra Kiryk kl. IIIa SP. Jawornik Polski

2. Paulina Jamrozik kl. IIIa SP. Jawornik Polski

3. Brajan Makarski kl. IIIb SP. Jawornik Polski

 

 

4. Aleksandra Zawora kl. IIb

5. Ania Szuler kl. III SP. Jawornik Polski

6. Klaudia Lech kl. IIIa SP. Jawornik Polski

7. Dominik Mikulec kl. IIIa SP. Jawornik Polski

8. Bartosz Zgłobicki kl. IIIa SP. Jawornik Polski

9. Natalia Dzimira kl. IIIb SP. Jawornik Polski

10. Julia Jarosz kl. IIb

11. Aleksandra Banaś kl. IIb SP. Jawornik Polski

12. Paulina Jamrozik kl. III SP. Jawornik Polski

13. Wiktoria Jamrozik kl. IIb SP. Jawornik Polski

14. Kornelia Dziura kl. IIb

15. Piotr Trybucki kl. IIb SP. Jawornik Polski

16. Sandra Kiryk kl. IIIa SP. Jawornik Polski

17. Oskar Makara kl. IIb SP. Jawornik Polski

18. Klaudia Lech kl. IIIa SP. Jawornik Polski

19. Dominik Mikulec kl. IIIa SP. Jawornik Polski

20. Gabriela Zięba kl. IIIa SP. Jawornik Polski

21. Paulina Jamrozik kl. III SP. Jawornik Polski

22. Paweł Wróbel kl. IIIa SP. Jawornik Polski

23. Bartosz Zgłobicki kl. IIIa SP. Jawornik Polski

24. Ania Szuler kl. IIIa SP. Jawornik Polski

25. Julia Budnik kl. IIIa SP. Jawornik Polski

26. Oliwia Magryś kl. IIIa SP. Jawornik Polski

27. Julia Makarska kl. IIIa SP. Jawornik Polski

 

Zapraszamy do galerii...

czytaj dalej...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt