Aktualności

28
kwietnia
2020

3 Maja.

Zbliża się święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W kościele parafialnym w Jaworniku Polskim zostanie odprawiona msza święta o godz.11.00.
Msza św. w intencji Ojczyzny została zamówiona przez Wójta Gminy Jawornik Polski Pana Stanisława Petynię i Radę Gminy.
Podczas prac wewnętrznych w GOK - u wykonano z krepiny biało- czerwone różyczki.

Zapraszamy do galerii...
czytaj dalej...
25
kwietnia
2020

Dekoracyjne ozdobienie figur z gipsu.

Wykonane figurki zostały pomalowane i ozdobione farbami akrylowymi za pomocą pędzla i wykałaczek. Pani Anna Pieniążek z WDK Hadle Szklarskie zrobiła drzewka szczęścia i kwiatki z drutu i rajstop.

Placówki kultury nadal pozostają zamknięte ,ale prowadzimy prace wewnętrzne.  Mamy nadzieję, że wykonane ozdoby zostaną wykorzystane np: jako prezenciki.

Zapraszamy do galerii...
czytaj dalej...
20
kwietnia
2020

Malowanie figur z gipsu.

Przedstawiam figurki z gipsu pomalowane w ostatnim tygodniu farbami akrylowymi. Jak zostaną wykończone dekoracyjnie przedstawię następnym razem.

Doskonały efekt daje też ozdabianie pomalowanych gipsów np. klejem z brokatem. Pomalowany gips można polakierować lakierem do włosów.

Zapraszamy do galerii...
czytaj dalej...
14
kwietnia
2020

Jak zrobić figurki gipsowe.

Żeby zrobić figurkę z gipsu potrzebna jest masa gipsowa i foremka. W tym celu należy wymieszać gips i wodę w proporcjach 1:3. Z tych składników powinna powstać gładka masa. którą następnie trzeba przelać do foremek. Po ok. 1 godz. figurki są suche i można wyciągnąć z formy. Krawędzie tak przygotowanych figurek warto dodatkowo wygładzić małym nożykiem. Potem wystarczy już tylko pomalować stworzone przez siebie ozdoby na wybrany kolor.

Najlepiej i najprościej jest pomalować farbami akwarylowymi ( kilka warstw), plakatowymi lub akrylowymi. Figurki gipsowe, to również pomysł na prezent dla bliskiej osoby i niedrogi sposób na dekorację.

Przedstawione poniżej figurki wykonano ostatnio podczas prac wewnętrznych w placówkach kultury. Następnym razem przedstawię już pomalowane własnoręcznie.

Zapraszamy do galerii...
czytaj dalej...
05
kwietnia
2020

Stroik świąteczny.

Ten stroik świąteczny wykonany własnoręcznie, dedykujemy w imieniu pracowników kultury naszym mieszkańcom, kochanym Seniorom i całej Służbie Zdrowia.

03
kwietnia
2020

INTERNETOWA OFERTA MKiDN

Instytucje kultury – prowadzone lub współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – w związku z czasowym zamknięciem Ośrodków Kultury, muzeów, filharmonii, oper, teatrów czy bibliotek, przygotowały bogatą ofertę, umożliwiającą kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe. Zachęcamy do korzystania z tych możliwości - zwiedzajmy, słuchajmy koncertów, czytajmy, oglądajmy i kontemplujmy sztukę. Kompleksowa informacja pod poniższym linkiem:

https://www.gov.pl/web/kultura/zostan-w-domu--sztuka-przyjdzie-do-ciebie

03
kwietnia
2020

Informacja.

W związku z istniejącą sytuacją zostaje odwołana w tym roku "Majówka pod Jaworem", która miała odbyć się  w ZPP w Hadlach Szklarskich dnia 31.05.2020r.

Maria Pieniądz

03
kwietnia
2020

Życzenia...

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam wszystkim najserdeczniejsze życzenia od pracowników kultury, szczególnie życzymy DUŻO, DUŻO ZDROWIA.

03
kwietnia
2020

Aktualności.

W związku z trwającą epidemią, placówki kultury na terenie gminy pozostają nadal zamknięte, ale pracownicy prowadzą działalność wewnętrzną taką jak: prace porządkowe wewnątrz pomieszczeń, sprawdzanie i uzupełnianie dokumentacji, przygotowanie do inwentaryzacji oraz wykonujemy różne rękodzieła, które zostaną wykorzystane w późniejszym terminie. W związku z tym, że  zbliża się Niedziela Palmowa i w tym roku nie pójdziemy z palmami do kościoła, na zdjęciach poniżej proszę zobaczyć kwiaty i palmy wykonane w ostatnim tygodniu przez WDK Manasterz, WDK Hadle Szklarskie i GOK Jawornik Polski. Jak wyglądały nasze "Najpiękniejsze Palmy" w poprzednich latach można zobaczyć na stronie GOK - u. Przy wykonywaniu palmy pomagała stażystka Roksana.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
11
marca
2020

GOK - zamknięty.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa od 12.03.2020 GOK w Jaworniku Polskim oraz Filie w Hadlach Szklarskich i Manasterzu zostają zamknięte do odwołania.

 

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt