Aktualności

08
stycznia
2019

Ozdoby choinkowe.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Jaworniku Polskim w okresie przedświątecznym wykonywaliśmy bombki na choinkę techniką decoupage które zostały podarowane występującym na Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Manasterzu.

Zapraszamy do galerii...

czytaj dalej...
08
stycznia
2019

Zajęcia WDK Hadle Szklarskie

W okresie przedświątecznym w Wiejskim Domu Kultury w Hadlach Szklarskich Pani Anna Pieniążek prowadziła zajęcia z dziećmi podczas których wykonywano ozdoby świąteczne. Dziękujemy za udział i zapraszamy do galerii...

czytaj dalej...
12
listopada
2018

Obchody 100-lecia Niepodległej Polski

11 listopada w naszej gminie odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Rozpoczęła się ona wspólnym korowodem z placu Urzędy Gminy do kościoła na mszę świętą w intencji poległych, w której wzięły udział władze gminy, delegacje stowarzyszeń i szkół z terenu gminy,  OSP z pocztami sztandarowymi , orkiestra dęta z Dylągówki i zaproszeni goście. 

Po mszy Świętej przemówienie okolicznościowe wygłosił Wójt Gminy Jawornik Polski Pan Stanisław Petynia, a delegacje złożyły kwiaty przed tablicą upamiętniającą Ziemię Katyńską.

Następnie w budynku Technitex-u odbyła się część artystyczna w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Jaworniku Polskim w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dziękujemy za udział w naszej gminnej, pięknej uroczystości.

Zapraszamy galerii...

czytaj dalej...
30
października
2018

Wydzielenie i zagospodarowanie terenu na ogniska i spotkania kulturowe dla mieszkańców w miejscowości Zagórze – Podkarpacki Plan Odnowy Wsi na lata 2017-2020

W październiku roku 2018 została zakończona budowa placu przy Świetlicy Wiejskiej w Zagórzu, przeznaczonego na ogniska oraz imprezy kulturowe dla mieszkańców Sołectwa. Wykonany on został przy dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w ramach zadania pn.:  „Wydzielenie i zagospodarowanie terenu na ogniska i wspólne spotkania kulturowe obok budynku Świetlicy Wiejskiej II etap – utwardzenie placu spotkań płytami ażurowymi”.

Plac ten jest kolejnym etapem programu krótkoterminowego odnowy wsi Zagórze, rozpoczętym w roku 2017 zadaniem pn.: „Poprawa estetyki i atrakcyjności miejscowości poprzez budowę placu przeznaczonego do organizacji spotkań kulturalnych i plenerowych obok budynku Świetlicy Wiejskiej w m. Zagórze I etap”

czytaj dalej...
30
września
2018

Wycieczka członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła Terenowego nr 3 w Jaworniku Polskim do muzeum – zamek w Łańcucie

W sobotę 29.09.2018r. wybraliśmy się autokarem , aby zwiedzić przepiękne, jedyne w swoim rodzaju muzeum – zamek w Łańcucie.

Po niecałej godzinie byliśmy już na miejscu. Po zaparkowaniu autokaru  przeszliśmy do kasy głównej  w budynku Maneżu, aby zakupić bilety.

Następnie  udaliśmy się ku okazałej bramie głównej, gdzie podziwialiśmy wspaniałą roślinność otaczającą pałac.

Wnętrza zamku zwiedzaliśmy w dwóch grupach. Przewodnik opowiedział nam historie tego miejsca. Dowiedzieliśmy się , że Łańcut został założony w XIV wieku przez króla Kazimierza Wielkiego. Jego kolejnymi właścicielami były wielkie rody polskie. Zamek został wzniesiony w latach 1629 – 1641 dla Stanisława Lubomirskiego. Początkowo był średniej wielkości nowoczesną rezydencją, jednak przez liczne przebudowy w 2 połowie XVIII wieku stał się rezydencją pałacową otoczoną systemem fortyfikacji bastionowych.

czytaj dalej...
21
września
2018

Wakacje Manasterz 2018

 

WAKACJE 2018 R. W WIEJSKIM DOMU KULTURY W MANASTERZU

Podczas tegorocznych wakacji dzieci i młodzież mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach plastycznych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, pozwalały dzieciom udoskonalać zdolności manualne oraz ciekawie i aktywnie spędzać wakacyjny wypoczynek. Różnorodność zajęć sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie i w towarzystwie rówieśników miło spędził czas

WDK w Manasterzu składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom tegorocznych wakacyjnych zajęć plastycznych.

 

W załączeniu materiał fotograficzny.

Jolanta Żaczek

 

czytaj dalej...
17
września
2018

II Runda Mistrzostw Podkarpacia Off-Road Hadle Szklarskie 2018

W dniach 14-15.09.2018r na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Hadlach Szklarskich pod patronatem Wójta Gminy Jawornik Polski odbyła się II Runda Mistrzostw Podkarpacia Off-Road 2018. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim załogom hartu ducha i odwagi, a kibicom za obecność. Rywalizacja, jak co roku była zawzięta i emocjonująca z czego bardzo się cieszymy. Niestety nie wszyscy mogą wygrać (choć bardzo byśmy tego chcieli) – niemniej jednak dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami!

Poniżej prezentujemy wyniki oraz tegoroczne dokonania!

Extreme:

  • Miejsce 1: załoga nr 111 Musz Team – 200pkt.
  • Miejsce 2: załoga nr 102 Waldemar, Krzysiek – 176pkt.
  • Miejsce 3: załoga nr 106 Szyszka Mariusz – 154pkt.

Adventure:

  • Miejsce 1: załoga nr 201 100doły -177pkt.
  • Miejsce 2: załoga nr 211 Atom – 167pkt.
  • Miejsce 3: załoga nr 209 eM Team -138pkt.

 Serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
10
września
2018

Wakacje 2018 GOK Jawornik Polski

Podczas tegorocznych wakacji w placówkach kultury odbywały się zajęcia sportowe, plastyczne i komputerowe. W zajęciach uczestniczyła młodzież z terenu naszej gminy i półkolonii organizowanej przez Urząd Gminy i GOK w Jawornku Polskim. 

czytaj dalej...
10
września
2018
20
sierpnia
2018

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt