Aktualności

22
października
2019

Kolejna wizyta w DDP w Hucisku Jawornickim.

Składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie do DDP w Hucisku Jawornickim. W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Pan Stanisław Petynia, Radny Gminy Pan Marek Gomółka, Dyrektor GOPS Pani Beata Bielańska, Kierownik DDP Pani Monika Żelisko, Pensjonariusze DPS Dynów z Panem Kierownikiem, Pensjonariusze DDP w Hucisku Jawornickim i Chór Koła Emerytów i Rencistów z Jawornika Polskiego.
Podczas spotkania odbył się koncert pieśni patriotycznych i biesiadnych.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i poczęstunek.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
20
października
2019

Opowieści Wąskotorowe ciąg dalszy...

19 października 2019 w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze odbył się finał Opowieści Wąskotorowych inspirowanych wierszem J. Tuwima „Stoi na stacji lokomotywa” w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkoli usytuowanych na trasie przejazdu kolejki wąskotorowej relacji Przeworsk-Dynów.

W prezentacjach wzięły udział : Przedszkole z Jawornika Polskiego, Miejsko-Gminne Przedszkole z Kańczugi grupa „Biedronki”, Przedszkole Miejskie nr 3 z Przeworska grupa „Zajączki”, Przedszkole Samorządowe „Mali Odkrywcy” z Gorliczyny, Przedszkole Miejskie z Dynowa grupa „Świerszcze” i „Tygryski” oraz Miejsko –Gminne Przedszkole z Kańczugi-Filia z Łopuszki Wielkiej, grupa „Wiewiórki”

Celem prezentacji jest przybliżenie lokalnej historii kolejki wąskotorowej Przeworsk-Dynów oraz popularyzacja historii danej miejscowości z którą związana jest dana kolej. Dzieci poprzez zabawę teatralną, słowną, muzyczną i ruchową opowiedziały o tym dlaczego lubią „ciuchcię” a szczególnie tą wąskotorową.

Dzieci po swoich prezentacjach skorzystały z poczęstunku oraz słodkiego upominku.

W imieniu organizatorów bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom za trud włożony w przygotowanie przedszkolaków, dzieciom za przepiękne występy, Dyrektorom współpracujących Ośrodków Kultury za obecność i poświęcony czas.

Prezentacje są częścią projektu „Opowieści Wąskotorowe dla Niepodległej 1904-2019. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
15
października
2019

Wyjazd integracyjny do Bolestraszyc.

W dniu dzisiejszym 15.10.2019 odbyła się wycieczka do Arboretum Bolestraszyce, w której uczestniczyła młodzież klas III i IV z Manasterza wraz z opiekunami, pensionariusze Domu Dziennego Pobytu z Huciska Jawornickiego i przedstawiciele Koła Emerytów i Rencistów z Jawornika Polskiego.

Wycieczka studyjna do Arboretum w Bolestraszycach składała się z części teoretycznej (wykładu połączonego z prezentacją multimedialną) oraz praktycznej (warsztatu połączonego ze zwiedzeniem tradycyjnego sadu) dawnych odmian drzew owocowych.

Celem zajęć obok integracji międzypokoleniowej było również zwiększenie wiedzy na temat dziedzictwa przyrodniczego i wiedzy o dawnych odmianach drzew owocowych.

Projekt „Ratujemy dawne odmiany. Międzypokoleniowa współpraca społeczno-przyrodnicza” realizowany przez Fundację „Tradycyjna Zagroda” został dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Składamy serdeczne podziękowania organizatorom za mile spędzony październikowy dzień.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
30
września
2019

Poświęcenie i przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Jaworniku Polskim.

W dniu dzisiejszym 30.09.2019 na terenie budynku Technitex-u odbył się uroczysty apel podczas którego został przekazany i poświęcony samochód GBA 2/30 STAR-MAN z Komendy powiatowej PSP w Przeworsku do OSP Jawornik Polski.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
29
września
2019

Wyjazd do DPS w Dynowie i grill w ZPP w Hadlach Szklarskich

Wyjazd Grupy Śpiewaczej Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła terenowego nr 3 w Jaworniku Polskim do Domu Pogodnej Starości w Dynowie.

W dniu 25  września na zaproszenie Kierownika Domu Pogodnej Starości w Dynowie pojechaliśmy  po raz drugi z koncertem piosenek i poezją.

Nasz program artystyczny wypełniły znane piosenki biesiadne, ludowe,  patriotyczne  oraz wiersze.

Recytacja wierszy przeplatana była piosenkami i pieśniami. Naszym celem było uatrakcyjnić codzienne życie seniorów, dostarczyć wielu wrażeń, pozostawić miłe wspomnienia.

Mieszkańcy Domu licznie uczestniczyli w spotkaniu.

Atmosfera była wyjątkowa. Były oklaski, uśmiechy, wzruszenia.

Na zaproszenie Kierownika Grupy śpiewaczej przyjechała z nami Pani Genowefa Pelc, poetka ludowa z Hadel Szklarskich.

W serdecznej i miłej atmosferze najpierw opowiedziała o swoim życiu, potem recytowała swoje wiersze o różnorodnej tematyce.

Jej poezja jej piękna-  pisana z potrzeby serca. Opowiada o codziennych radościach i smutkach. W jej twórczości możemy dostrzec piękno otaczającego nas świata.

Na zakończenie spotkania poczęstowaliśmy seniorów cukierkami, i my również otrzymaliśmy słodycze.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

A w dniu 26.09.2019 Koło Emerytów i Rencistów z Jawornika Polskiego grillowało na terenie ZPP w Hadlach Szklarskich.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
26
września
2019

Wakacje WDK Manasterz

Podczas tegorocznych wakacji zajęcia z dziećmi w Wiejskim Domu Kultury w Manasterzu prowadziła Pani Jolanta Żaczek.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
18
września
2019

Wakacje WDK Hadle Szklarskie

Podczas tegorocznych wakacji zajęcia z dziećmi w Wiejskim Domu Kultury w Hadlach Szklarskich prowadziła Pani Anna Pieniążek.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
05
września
2019

Opowieści wąskotorowe do późnej jesieni.

Piątkowa prezentacja wystawy „Opowieści wąskotorowe” w Muzeum w Przeworsku rozpocznie jesienne działania w ramach projektu „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej 1904 – 2019”. Przeznaczone będą dla dzieci i młodzieży z pięciu gmin podkarpackich, przez które przejeżdża Przeworska Kolejka Wąskotorowa.
W piątek 6 września w sali balowej Muzeum w Przeworsku dzieci i młodzież szkolna, członkowie Przeworskiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej spotkają się, by obejrzeć wystawę „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej  w starej fotografii i dokumentach”. Opowie o niej Józef Stolarczyk, dyrektor szkoły podstawowej w Bachórzu, który przygotował ją w ramach projektu „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej 1904 – 2019”. Jest to wystawa mobilna, składa się z siedmiu dwustronnych tablic, na których spopularyzowane są historia i współczesne losy kolejki wąskotorowej Przeworsk – Dynów. Zdjęcia, ilustracje i treści zaprezentowano w nowoczesny sposób. Przedstawiono na nich ludzi związanych z budową kolei, elementy infrastruktury (w tym tunel) oraz stacje i przystanki. Zaprezentowano archiwalne i współczesne fotografie.
- Przygotowaliśmy wystawę mobilną po to, by mogła być prezentowana w szkołach, instytucjach samorządowych i kultury w gminach, które są zaangażowane w realizację projektu „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej 1904 – 2019”. – Relacjonuje Aneta Pepaś – Skowron, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Dynowie, pomysłodawczyni i organizatorka projektu. - Tworzymy właśnie grupę wolontariuszy, którzy będą mogli pojechać razem z wystawą do zainteresowanych instytucji i o niej opowiedzieć. Stworzyliśmy także do wystawy katalog, będzie miał postać pliku, który w najbliższym czasie umieścimy na stronie internetowej projektu http://waskotorowa.idynow.pl/ - dodaje Aneta Pepaś – Skowron.
 „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej” to cykl działań edukacyjnych i animacyjnych prowadzonych w gminach na terenie których znajduje się 7 stacji kolejki wąskotorowej na trasie Przeworsk-Dynów (woj. podkarpackie, powiat przeworski i rzeszowski). W realizację projektu zaangażowane są samorządy lokalne i domu kultury. Projekt wpisuje się we współczesne myślenie na temat działań społecznych wokół tzw. „wspólnej sprawy”: popularyzacji wydarzeń historycznych związanych z kolejką wąskotorową, ale także z odzyskaniem niepodległości. Latem społeczności lokalne zorganizowały siedem wydarzeń kulturalnych na stacyjkach kolejki. W najbliższych dniach domy kultury zorganizują konkursy dla dzieci z przedszkoli i młodzieży szkolnej.
Dzieci w przedszkolach będą mogły przygotować inscenizacje i animacje teatralno – muzyczne pod tytułem „Stoi na stacji Lokomotywa”. Młodzież szkolna będzie mogła wziąć udział w konkursie literackim „Opowieści z pociągu dla Niepodległej”. Organizatorzy chcą, by kanwą do prac konkursowych były opowieści starszych, by powstały po rozmowach z rodzicami, dziadkami, sąsiadami. Mają zawierać wątki z historii kolejki wąskotorowej.
Projekt „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej” trwa od czerwca do listopada 2019 r. Głównym organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie. Partnerami głównymi są: Gmina Miejska Dynów, Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Zarząd Dróg Powiatowych w Przeworsku. Partnerami są: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Miejski Ośrodek Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku, Gminny Ośrodek w Jaworniku Polskim, Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze, Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem, Gminna Biblioteka Publiczna w Dynowie z/s w Bachórzu

Projekt jest dofinansowany z Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”
Strona internetowa projektu: http://waskotorowa.idynow.pl/

Aleksandra Fandrejewska - Tomczyk

 

 

03
września
2019

Wakacje GOK Jawornik Polski 2019

Podczas tegorocznych wakacji w każdą sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury w Jaworniku Polskim odbywały się zajęcia sportowe, plastyczne, rękodzielnicze oraz komputerowe z dziećmi i młodzieżą. Zajęcia prowadziła stażystka Roksana Hałys.

Dziękujemy serdecznie za udział i mile spędzony czas.

GOK był także współorganizatorem: Pucharu Wójta, Dni Gminy Jawornik Polski oraz Dożynek Gminnych w Hadlach Szklarskich.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
18
sierpnia
2019

Dożynki Gminne 2019

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

czytaj dalej...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt