Aktualności

23
grudnia
2019

Zajęcia plastyczne WDK Manasterz.

W okresie przedświątecznym Wiejski Dom Kultury w Manasterzu zorganizował zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży.
W czasie zajęć wykonywano stroiki nawiązujące do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
WDK w Manasterzu składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom zajęć.

J. Żaczek

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
20
grudnia
2019

Zajęcia z dziećmi WDK Hadle Szklarskie.

W okresie przedświątecznym w WDK Hadle Szklarskie odbyły się zajęcia plastyczno-techniczne, gdzie dzieci wykonywały stroiki świąteczne.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
19
grudnia
2019

Świąteczne figurki gipsowe.

W GOK-u zostały wykonane ozdoby świąteczne z gipsu budowlanego, następnie pomalowane złotą farbą akrylową i posypane brokatem. Figurki te również zostaną przekazane na upominki dla osób biorących udział w  Przeglądzie "Kolęd i Pastorałek" oraz Spotkań Noworocznych.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
17
grudnia
2019

Rękodzieła w GOK-u 2019

W GOK-u zostały wykonane przepiękne choinki, które zostaną wręczone uczestnikom przeglądu "Kolęd i Pastorałek" i spotkań noworocznych.

Dziekuję stażystce Roksanie Hałys za pomoc w wykonaniu choinek.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
01
grudnia
2019

Jubileusz 20-lecia Koła Gospodyń Wiejskich z Jawornika Polskiego.

DZIĘKUJEMY ZA ZAPROSZENIE I WSPANIAŁĄ ZABAWĘ. 

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
28
listopada
2019

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek 2020.

25
listopada
2019

Renowacja Feretronu w Parafii Manasterz

 

W dniu 24.11.2019r. w kościele parafialnym w Manasterzu odprawiona została uroczysta Msza Święta odpustowa, w czasie której dokonano błogosławieństwa odnowionego Feretronu z wizerunkiem Matki Boskiej i Świętej Katarzyny.

Procesji wniesienia feretronu do kościoła i uczestnictwa we mszy św. towarzyszyły poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej z Manasterza, OSP z Zagórza i Manasterza, orkiestra dęta z Dylągówki oraz zaproszeni goście.

Mieszkańcy wsi Zagórze odnowili feretron, który przed 100 laty został ufundowany jako wotum wdzięczności za przyłączenie Zagórza do parafii Manasterz.

Sołtys wsi Zagórze Pan Jacek Warchoł złożył do kroniki kościelnej AKT ODNOWY FERETRONU, w którym to akcie zostało zawarte przywiązanie do tradycji i wiary katolickiej, podziękowanie za szczodre serca wszystkim ofiarodawcom oraz prośba o opiekę i wstawiennictwo Matki Boskiej i świętej Katarzyny dla każdej naszej rodziny.

Tekst Fudali E.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
12
listopada
2019

11 listopada Święto Niepodległości

11 listopada w naszej gminie odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Rozpoczęła się ona wspólnym korowodem z placu Urzędy Gminy do kościoła na mszę świętą w intencji poległych, w której wzięły udział władze gminy, delegacje stowarzyszeń i szkół z terenu gminy,  OSP z pocztami sztandarowymi, orkiestra dęta z Dylągówki i zaproszeni goście. 

Po mszy Świętej przemówienie okolicznościowe wygłosił Wójt Gminy Jawornik Polski Pan Stanisław Petynia, a delegacje złożyły kwiaty przed tablicą upamiętniającą Ziemię Katyńską.

Dziękujemy za udział w naszej gminnej, pięknej uroczystości.

Zapraszamy galerii...

czytaj dalej...
12
listopada
2019

Finał projektu "Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej

W dniu 8 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbył się finał projektu "Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej 1904 - 2019".

Wspaniale było się spotkać w takim gronie i zakończyć inicjatywę, która trwała ponad pół roku.

Ogromnym sukcesem tego przedsięwzięcia są nawiązane relacje, ważne i potrzebne partnerstwo pomiędzy domami kultury usytuowanymi na trasie kolejki Przeworsk- Dynów.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
12
listopada
2019

Spotkanie członków PZER i I Koła Terenowego Nr 3 w Jaworniku Polskim

Spotkanie członków PZER i I Koła Terenowego Nr 3 w Jaworniku Polskim z okazji wręczenia odznaczeń i podziękowań.
W dniu 6 listopada 2019r. odbyło się spotkanie członków  PZER i I Koła Terenowego nr 3 w Jaworniku Polskim. W spotkaniu wzięło udział 60 członków Koła oraz zaproszeni goście.
Wśród zaproszonych gości byli: Stanisław Petynia Wójt Gminy Jawornik Polski, Tadeusz Bacal  przewodniczący  PZER i I Zarządu Regionu w Przeworsku, Józefa Chromik skarbnik PZER i I Zarządu Regionu w Przeworsku, Beata Bielańska  dyrektor  GOPS w Jaworniku Polskim. Swoją obecnością zaszczyciło zebranych również delegacja Seniorów Dziennego Pobytu w Hucisku Jawornickim wraz z kierownikiem Panią Moniką Żelisko.
Gości i członków  Koła przywitała Anna Jamrozik przewodnicząca Zarządu PZER i I Koła Terenowego nr 3 w Jaworniku Polskim. Następnie głos zabrał Wójt Gminy dziękując za zaproszenie, wyrażając uznanie wobec Seniorów. Podziękował  za pomoc i wsparcie, jakie od nich otrzymuje.
Szczególnie ważnym momentem było wręczenie odznak z rąk przewodniczącego Prezydium Zarządu Oddziału Rejonowego w Przeworsku Tadeusza Bacala.

Złote odznaki otrzymali:

ZŁOTĄ ODZNAKĘ HONOROWĄ w uznaniu wybitnych zasług dla Związku  – Stanisław Petynia Wójt Gminy Jawornik Polski,

ZŁOTĄ  ODZNAKĘ  HONOROWĄ wraz z legitymacją  za szczególne zasługi dla Związku Pani Zofia Bukowska.

Dyplom Podziękowania dla Pani Zofii Bury w uznaniu Zasług dla Związku.

Na ręce Pani Przewodniczącej Anny Jamrozik złożono kwiaty i upominek od Zarządu Koła jako wyraz wdzięczności i szacunku, za ogromne zaangażowanie, profesjonalizm i znakomitą organizację pracy Koła. Złożono życzenia dalszej aktywności oraz dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Kwiaty otrzymała także Pani Józefa Chromik i Pan Tadeusz Bacal  w podziękowaniu  za  trud i zaangażowanie w pracę  na rzecz seniorów.

W części artystycznej wystąpiła grupa śpiewacza działająca przy Kole Emerytów w Jaworniku Polskim, śpiewając pieśni patriotyczne i ludowe. Na akordeonie przygrywał  Pan Ryszard Burek. Po części oficjalnej na wszystkich czekał poczęstunek. Atmosfera spotkania była bardzo serdeczna. Seniorzy wspólnie śpiewali znane wszystkim piosenki. Przy dźwiękach akordeonu spędziliśmy kilka miłych godzin.

Dziękujemy Wszystkim za obecność na spotkaniu.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...

< 1 2 3 4 5 6 7 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt