Aktualności

05
lutego
2016

Spotkanie Noworoczne - Manasterz i Zagórze

Dnia 17.01.2016r w Remizie OSP w Manasterzu odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Manasterz i Zagórze. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia. Część artystyczną przygotowała młodzież ZS Nr. 2 im. Jana Kantego z Manasterza i Kapela Ludowa "Jaworniczanie". Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

czytaj dalej...
05
lutego
2016

Spotkanie Noworoczne - Jawornik Polski, Przedmieście i Widaczów

Dnia 16.01.2016r w ZS nr. 1 im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Jawornik Polski, Jawornik Przedmieście i Widaczów. Seniorów przywitał Wójt Gminy Stanisław Petynia, Przewodniczący Rady Gminy Marek Makarski i Dyrektor Szkoły Romana Dubas. W części artystycznej udział wzięli uczniowie naszej szkoły, Zespół Śpiewaczy "Jawor" i Kapela Ludowa Jaworniczanie. Gościnnie wystąpił Chór "Cantilena" z Rzeszowa. Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

czytaj dalej...
08
stycznia
2016

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Manasterzu

Tegoroczne Święto Trzech Króli upłynęło pod znakiem muzyki. W sali WDK w Manasterzu odbył się noworoczny przegląd "Kolęd i Pastorałek", zorganizowany przez Wójta Gminy Jawornik Polski Stanisława Petynię oraz Gminny Ośrodek Kultury. Licznie zgromadzeni mieszkańcy wysłuchali utworów w wykonaniu lokalnych artystów. Na początku zaprezentowało się Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik". Następnie wystąpiła młodzież ZS w Jaworniku Polskim i ZS w Manasterzu oraz Zespół Ludowy "Hadlanie". Pięknym podsumowaniem tego muzycznego wydarzenia była współna kolęda "Wśród Nocnej Ciszy". Noworoczny przegląd był okazją do wspólnego przeżywania świątecznego czasu. Dziękujemy za mile spędzone popołudnie.

czytaj dalej...
02
stycznia
2016

Sylwester 2015

W imieniu organizatorów tegorocznego balu Sylwestrowego, który odbył się w Pałacu ZPP w Halach Szklarskich, dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za wspaniałą wspołną zabawę oraz zapraszamy w przyszłym roku.

27
grudnia
2015

Przegląd Kolęd i Pastorałek

ZAPROSZENIE

Wójt Gminy Jawornik Polski
Gminny Ośrodek Kultury

SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ

NA

PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

Który odbędzie się dnia 06.01.2016r
o godz. 15:00 w budynku WDK w Manasterzu.

26
grudnia
2015

Kolędnicy z Jawornika Polskiego

Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik" przygotowało występ grupy kolędniczej. W okresie Świątecznym i Noworocznym kolędnicy odwiedzą ze swoim przedstawieniem i życzeniami mieszkańców naszej gminy.

czytaj dalej...
25
grudnia
2015

Remont Pałacu w Hadlach Szklarskich

Dnia 27.11.2015r został oddany do uzytku świeżo wyremontowany budynek Pałacu w ZPP w Hadlach Szklarskich. Otwarcia dokonali: Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia, Przewodniczący Rady Gminy Marek Makarski oraz ks. Stanisław Śliwa. W otwarciu udział wzięli mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście.

03
grudnia
2015

Nabór do Zespołu Wokalnego

Aby uzyskać wiecej informacji kljiknij czytaj dalej...

czytaj dalej...
13
listopada
2015

Święto Niepodległości 2015

 

Mija 97 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich....

 

 

czytaj dalej...
12
października
2015

50 rocznica śmierci ks. Jakuba Makary

Dnia 08.10.2015r w Urzędzie Gminy w Jaworniku Polskim obchodzono uroczystości związane z 50 rocznicą śmierci ks. Jakuba Makary, który pełnił posługę kapłańską jako Proboszcz Jarosławia przez 39 lat. W spotkaniu udział brali: Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia wraz z Prezesem Dariuszem Jasiewiczem i Kapelanem ks. Marianem Bocho, Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia, Sekretarz Urzędu Gminy Agnieszka Czapla, Proboszcz Parafii Jawornik Polski ks. Tadeusz Pieniążek, Stowarzyszenia z Jawornika Polskiego oraz rodzina. Następnie na nagrobku ks. Jakuba Makary umieszczono tablicę upamiętniającą jego rocznicę śmierci i odprawiono Mszę Świętą w Jego intencji.

czytaj dalej...

< 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt