Aktualności

03
sierpnia
2016

Dni Gminy Jawornik Polski

Tegoroczne IX już "DNI GMINY JAWORNIK POLSKI" tradycyjnie rozpoczeły się...

czytaj dalej...
27
czerwca
2016

Zawody Strażackie 2016

Dnia 26.06.2016 na boisku sportowym w Manasterzu odbyły się Gminne Zawody Strażackie...

czytaj dalej...
13
czerwca
2016

II miejsce dla Zespołu Śpiewaczego

W dniu 12.06.2016 r. zespoły śpiewacze spotkały się na placu obok Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu, wykonując pieśni zwyczajowe i obrzędowe.

czytaj dalej...
30
maja
2016

Regionalny Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Tradycyjnych Potraw

W dniu 29 maja 2016r. Zespół Pałacowo - Parkowy w Hadlach Szklarskich rozbrzmiewał pieśniami majówkowymi i dożynkowymi. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, którą prowadził Proboszcz Parafii ks. Stanisław Śliwa. W przeglądzie uczestniczyło 13 zespołów śpiewaczych i 6 grup z jadłem tradycyjnym.

Patronat medialny: Polskie Radio Rzeszów, Twoja TV, Gazeta Jarosławska, Serwis Regionalny „Galicjusz”.

czytaj dalej...
28
maja
2016

Dzień Dziecka 2016

W dniu 25.05.2016r w Zespole Pałacowo-Parkowym w Hadlach Szklarskich pod patronatem Wójta Gminy Jawornik Polski odbył się Dzień Dziecka. Dziękujemy za wspólną zabawę.

czytaj dalej...
05
maja
2016

Konstytucja 3 maja

Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce.

czytaj dalej...
24
marca
2016

Palma Wielkanocna 2016

Niedziela Palmowa jest wstępem do Wielkiego Tygodnia i rozpoczyna cykl obchodów wielkanocnych. W kościele wspominamy triumfalny wjazd Chrystusa na osiołku do Jerozolimy, podczas którego uradowany tłum kładł na drodze przed Nim płaszcze i zielone gałązki. W Polsce zwyczaj ten obchodzony jest od średniowiecza. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, które zdobione są kwiatami, trzcinowymi pióropuszami i wstążkami. Symbolizują one męczeństwo Jezusa, jego zmartwychwstanie oraz nieśmiertelność duszy ludzkiej. W tradycji ludowej oznaczają również całą budzącą się na wiosnę do życia przyrodę i zapowiedź zbliżającego się kwietnia i owocowania.
Tradycyjnie już od kilku lat Gminny Ośrodek Kultury ogłasza konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”, w którym uczestniczy młodzież i osoby starsze. Wszyscy otrzymują dyplomy i upominki.

czytaj dalej...
24
marca
2016

Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik" w Pruchniku

19 marca br. Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik" z Jawornika Polskiego reprezentowało nasza gminę na II Pruchnickim Jarmarku Wielkanocnym. Podczas corocznej imprezy organizowanej przez Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku można było nabyć świąteczne ciasta oraz ozdoby do wielkanocnego koszyka. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najpiękniejszą palmę Wielkanocą oraz na najsmaczniejszego mazurka. 

czytaj dalej...
01
marca
2016

Ferie w placówkach kultury

Podczas tegorocznych ferii zimowych w placówkach kultury odbyły się zajęcia plastyczne: wykonanie pisanek techniką decoupage, malowanie farbami witrażowymi, wykonanie kwiatów, które zostaną wykorzystane do przygotowania palm wielkanocnych. W zajęciach uczestniczyła młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz osoby dorosłe.

czytaj dalej...
29
lutego
2016

Złote gody par małżeńskich

Dnia 21 lutego 2016 w Zespole Pałacowo Parkowym w Hadlach Szklarskich odbył się jubileusz 50 lecia pożycia par małżeńskich z terenu Gminy Jawornik Polski. Wszystkim dziękujemy za przybycie i życzymy szczęścia i zdrowia na dalsze lata.

czytaj dalej...

< 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt