Aktualności

26
stycznia
2017

Spotkanie Noworoczne Hucisko Jawornickie.

Dnia 22.01.2017r w Remizie OSP w Hucisku Jawornickim odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Hucisko Jawornickie. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Pan Stanisław Petynia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pod przewodnictwem księdza proboszcza Bogdana Potocznego. Część artystyczną przygotowała młodzież ZS Nr. 2 z Manasterza i przedszole samorządowe z Huciska Jawornickiego. Do tańca przygrywała Kapela Ludowa "Klika z Jawornika". Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

czytaj dalej...
26
stycznia
2017

Spotkanie Noworoczne Jawornik Polski - Przedmieście - Widaczów.

Dnia 21.01.2017r w ZS nr. 1 im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Jawornik Polski, Jawornik Przedmieście i Widaczów. Seniorów przywitał Wójt Gminy Pan Stanisław Petynia, Dyrektor Szkoły Romana Dubas i ksiądz proboszcz Stanisław Guzy. W części artystycznej udział wzięli uczniowie naszej szkoły, Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik" jako grupa kolędnicza i Orkiestra Dęta z Dylągówki. Do tańca przygrywała kapela "Klika z Jawornika" Dziękujemy serdecznie za tak liczne przybycie i miłą atmosferę

czytaj dalej...
17
stycznia
2017

Jasełka KSM 2017

W dniu 15.01.2017 w budynku "Technitexu" odbyły sie "Jasełka" przygotowane i przedstawione przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy Kościele Parafialnym w Jaworniku Polskim. Nasz ksiądz katecheta Grzegorz Gładysz w raz ze Scholą przygotował kolędy i pastorałki zapraszając publiczność do wspólnego śpiewu. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim za wspaniale wykonane przedstawienie. Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
07
stycznia
2017

Przegląd Kolęd i Pastorałek w Manasterzu

W tym roku dnia 06.01.2017 w sali WDK w Manasterzu odbył się noworoczny przegląd "Kolęd i Pastorałek", zorganizowany przez Wójta Gminy Jawornik Polski Stanisława Petynię oraz Gminny Ośrodek Kultury. Mieszkańcy i zaproszeni goście wysłuchali utworów w wykonaniu lokalnych artystów. Na początku zaprezentowało się Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik", które wystąpiło jako gupa kolędnicza. Następnie wystąpiła młodzież ZS w Jaworniku Polskim i ZS w Manasterzu, Zespół Ludowy "Hadlanie", Schola Jawornik Polski a na zakończenie odbył się koncert orkietry dętej z Dylągówki. Noworoczny przegląd był okazją do wspólnego przeżywania świątecznego czasu. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i wspaniałą atmosferę.

czytaj dalej...
12
grudnia
2016

Świąteczne warsztaty.

Z okazji zbliżajacych się świąt w placówkach kultury zorganizowano "Świąteczne warsztaty plastyczne". W zajęciach wzięła udział młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, pracownicy Urzędu Gminy i mieszkańcy naszej gminy. Wszyscy z dużym zaangażowaniem i twórczą wyobraźnią tworzyli piękne i różnorodne ozdoby choinkowe techniką decoupage. Finał tych prac można pooglądać na zamieszczonych zdjęciach. Dziękujemy serdeczne za udział w zajęciach.

czytaj dalej...
23
listopada
2016
12
listopada
2016

Święto Niepodległości 2016

Mija 98 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich....

czytaj dalej...
04
października
2016

Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik" w Morawsku.

Impreza plenerowa podczas której zaprezentowało się nasze Stowarzyszenie.

czytaj dalej...
06
września
2016

IV Edycja Podkarpackich Zmagań Off Roadowych

W dniach 2-3.09.2016 w Zespole Pałacowo-Parkowym w Hadlach Szklarskich odbyła się IV Edycja Podkarpackich Zmagań Off Roadowych.

czytaj dalej...
19
sierpnia
2016

Święto Plonów 2016

W tym roku Dożynki Gminne uroczyście obchodzono 14 sierpnia w Manasterzu. Tradycyjnie rozpoczęły sie Mszą Świętą w Kościele Parafialnym. Następnie korowód dożynkowy przy dźwiękach kapeli ludowej udał się na plac Remizy OSP, gdzie na specjalnie przygotowanym miejscu przed sceną ustawiono pięknie wykonane wieńce z tegorocznych plonów reprezentujące poszczególne sołectwa z terenu gminy.

czytaj dalej...

< 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt