Aktualności

24
marca
2016

Palma Wielkanocna 2016

Niedziela Palmowa jest wstępem do Wielkiego Tygodnia i rozpoczyna cykl obchodów wielkanocnych. W kościele wspominamy triumfalny wjazd Chrystusa na osiołku do Jerozolimy, podczas którego uradowany tłum kładł na drodze przed Nim płaszcze i zielone gałązki. W Polsce zwyczaj ten obchodzony jest od średniowiecza. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, które zdobione są kwiatami, trzcinowymi pióropuszami i wstążkami. Symbolizują one męczeństwo Jezusa, jego zmartwychwstanie oraz nieśmiertelność duszy ludzkiej. W tradycji ludowej oznaczają również całą budzącą się na wiosnę do życia przyrodę i zapowiedź zbliżającego się kwietnia i owocowania.
Tradycyjnie już od kilku lat Gminny Ośrodek Kultury ogłasza konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”, w którym uczestniczy młodzież i osoby starsze. Wszyscy otrzymują dyplomy i upominki.

czytaj dalej...
24
marca
2016

Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik" w Pruchniku

19 marca br. Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik" z Jawornika Polskiego reprezentowało nasza gminę na II Pruchnickim Jarmarku Wielkanocnym. Podczas corocznej imprezy organizowanej przez Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku można było nabyć świąteczne ciasta oraz ozdoby do wielkanocnego koszyka. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najpiękniejszą palmę Wielkanocą oraz na najsmaczniejszego mazurka. 

czytaj dalej...
01
marca
2016

Ferie w placówkach kultury

Podczas tegorocznych ferii zimowych w placówkach kultury odbyły się zajęcia plastyczne: wykonanie pisanek techniką decoupage, malowanie farbami witrażowymi, wykonanie kwiatów, które zostaną wykorzystane do przygotowania palm wielkanocnych. W zajęciach uczestniczyła młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz osoby dorosłe.

czytaj dalej...
29
lutego
2016

Złote gody par małżeńskich

Dnia 21 lutego 2016 w Zespole Pałacowo Parkowym w Hadlach Szklarskich odbył się jubileusz 50 lecia pożycia par małżeńskich z terenu Gminy Jawornik Polski. Wszystkim dziękujemy za przybycie i życzymy szczęścia i zdrowia na dalsze lata.

czytaj dalej...
05
lutego
2016

Spotkanie Noworoczne - Hucisko Jawornickie

Dnia 24.01.2016r w Remizie OSP w Hucisku Jawornickim odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Hucisko Jawornickie. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialny. Część artystyczną przygotowała młodzież ZS Nr. 2 z Manasterza, Kabaret "Nie ma Mocnych" i Kapela Ludowa "Jaworniczanie". Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

czytaj dalej...
05
lutego
2016

Spotkanie Noworoczne - Hadle Szklarskie i Hadle Kańczuckie

Dnia 23.01.2016r w ZPP w Hadlach Szklarskich odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Hadle Szklarskie i Hadle Kańczuckie. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia i Proboszcz Parafi ks. Stanisław Śliwa. Część artystyczną przygotowała młodzież ZS Nr. 1 z Jawornika Polskiego, Zespół Ludowy "Hadlanie" i Kapela Ludowa "Jaworniczanie". Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

czytaj dalej...
05
lutego
2016

Spotkanie Noworoczne - Manasterz i Zagórze

Dnia 17.01.2016r w Remizie OSP w Manasterzu odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Manasterz i Zagórze. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia. Część artystyczną przygotowała młodzież ZS Nr. 2 im. Jana Kantego z Manasterza i Kapela Ludowa "Jaworniczanie". Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

czytaj dalej...
05
lutego
2016

Spotkanie Noworoczne - Jawornik Polski, Przedmieście i Widaczów

Dnia 16.01.2016r w ZS nr. 1 im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Jawornik Polski, Jawornik Przedmieście i Widaczów. Seniorów przywitał Wójt Gminy Stanisław Petynia, Przewodniczący Rady Gminy Marek Makarski i Dyrektor Szkoły Romana Dubas. W części artystycznej udział wzięli uczniowie naszej szkoły, Zespół Śpiewaczy "Jawor" i Kapela Ludowa Jaworniczanie. Gościnnie wystąpił Chór "Cantilena" z Rzeszowa. Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

czytaj dalej...
08
stycznia
2016

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Manasterzu

Tegoroczne Święto Trzech Króli upłynęło pod znakiem muzyki. W sali WDK w Manasterzu odbył się noworoczny przegląd "Kolęd i Pastorałek", zorganizowany przez Wójta Gminy Jawornik Polski Stanisława Petynię oraz Gminny Ośrodek Kultury. Licznie zgromadzeni mieszkańcy wysłuchali utworów w wykonaniu lokalnych artystów. Na początku zaprezentowało się Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik". Następnie wystąpiła młodzież ZS w Jaworniku Polskim i ZS w Manasterzu oraz Zespół Ludowy "Hadlanie". Pięknym podsumowaniem tego muzycznego wydarzenia była współna kolęda "Wśród Nocnej Ciszy". Noworoczny przegląd był okazją do wspólnego przeżywania świątecznego czasu. Dziękujemy za mile spędzone popołudnie.

czytaj dalej...
02
stycznia
2016

Sylwester 2015

W imieniu organizatorów tegorocznego balu Sylwestrowego, który odbył się w Pałacu ZPP w Halach Szklarskich, dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za wspaniałą wspołną zabawę oraz zapraszamy w przyszłym roku.

< 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt