Aktualności

26
lutego
2019

Ferie w placówkach kultury 2019

Podczas tegorocznych ferii w placówkach kultury na terenie naszej gminy odbywały sie zajęcia plastyczne i rękodzielnicze. Uczestnicy mieli okazję rozwijać swoje talenty artystyczne i edukacyjnie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za spędzenie z nami Ferii Zimowych, życzymy ciekawych pomysłów i sposobów na nudę w domu i zapraszamy do obejrzenia naszej galerii - GOK Jawornik Polski

czytaj dalej...
10
lutego
2019

Spotkanie Noworoczne Jawornik Polski - Przedmieście i Widaczów

Dnia 09.02.2019r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Jawornik Polski, Jawornik Przedmieście i Widaczów. Seniorów przywitał Wójt Gminy Pan Stanisław Petynia, Dyrektor GOPS Pani Beata Bielańska i Dyrektor Szkoły  Pani Romana Dubas. W części artystycznej udział wzięli uczniowie naszej szkoły, Zespół Śpiewaczy "Jawor", Zespół przy Kole Emerytów i Rencistów w Jaworniku Polskim i gościnnie  wystąpił Chór "Cantilena" z Rzeszowa. Do tańca przygrywała kapela "Klika z Jawornika". Dziękujemy serdecznie za tak liczne przybycie i miłą atmosferę.


Składamy serdeczne podziękowania wszystkim i każdemu z osobna za pomoc przy organizacji wszystkich czterech spotkań noworocznych.


Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
29
stycznia
2019

Spotkanie noworoczne - Hucisko Jawornickie.

Dnia 27.01.2019r w Remizie OSP w Hucisku Jawornickim odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Hucisko Jawornickie. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Pan Stanisław Petynia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pod przewodnictwem księdza proboszcza Bogdana Potocznego. Część artystyczną przygotowała młodzież Szkoły Podstawowej z Manasterza. Do tańca przygrywała Kapela Ludowa "Klika z Jawornika". 

Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

Zapraszamy do galerii...

czytaj dalej...
29
stycznia
2019

Spotkanie noworoczne - Hadle Szklarskie i Kańczuckie.

Dnia 26.01.2019r w ZPP w Hadlach Szklarskich odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Hadle Szklarskie i Hadle Kańczuckie. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia i Proboszcz Parafi ks. Adam Hus. Część artystyczną przygotowały dzieci z przedszkola w Hadlach Szklarskich i Zespół Ludowy "Hadlanie". Kapela Ludowa "Klika z Jawornika" przygrywała wszystkim do tańca.

W trakcie spotkania wręczone zostały podziękowania za zajęcie IV miejsca w konkursie "Najpiękniejsza Wieś Podkarpacka 2018" dla Stowarzyszenia Kobiet Na Rzecz Rozwoju Gminy Jawornik Polski, Zespołu "Hadlanie", Kabaretu "Nie Ma Mocnych" z Huciska Jawornickiego i Katarzyny Makarskiej - UG Jawornik Polski.

Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

Zapraszamy do galerii...

 

czytaj dalej...
21
stycznia
2019

Spotkanie noworoczne w Manasterzu.

Dnia 20.01.2019r w Remizie OSP w Manasterzu odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Manasterz i Zagórze. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia. Część artystyczną przygotowała młodzież Szkoły Podstawowej im. Jana Kantego z Manasterza, a Kapela Ludowa "Klika z Jawornika" przygrywała do tańca. Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

Zapraszamy do galerii...

czytaj dalej...
11
stycznia
2019

Zajęcia WDK Manasterz

W okresie przedświątecznym w WDK Manasterz odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy wykonywali ozdoby świąteczne.
W załączeniu materiał fotograficzny.
J. Żaczek

czytaj dalej...
08
stycznia
2019

Kolędy i Pastorałki w Manasterzu.

Dnia 06.01.2019r w sali WDK w Manasterzu odbył się noworoczny przegląd "Kolęd i Pastorałek", zorganizowany przez Wójta Gminy Jawornik Polski Stanisława Petynię oraz Gminny Ośrodek Kultury. Mieszkańcy i zaproszeni goście wysłuchali utworów w wykonaniu lokalnych artystów. W przeglądzie wystąpiła młodzież ze SP z Manasterza i Jawornika Polskiego, Zespół Ludowy "Hadlanie", Zespół Śpiewaczy "Jawor", VI Wielopoziomowa Drużyna Harcerska z Jawornika Polskiego i Schola z Manasterza. Noworoczny przegląd był okazją do wspólnego przeżywania świątecznego czasu. Jak co roku dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i wspaniałą atmosferę.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
08
stycznia
2019

Ozdoby choinkowe.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Jaworniku Polskim w okresie przedświątecznym wykonywaliśmy bombki na choinkę techniką decoupage które zostały podarowane występującym na Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Manasterzu.

Zapraszamy do galerii...

czytaj dalej...
08
stycznia
2019

Zajęcia WDK Hadle Szklarskie

W okresie przedświątecznym w Wiejskim Domu Kultury w Hadlach Szklarskich Pani Anna Pieniążek prowadziła zajęcia z dziećmi podczas których wykonywano ozdoby świąteczne. Dziękujemy za udział i zapraszamy do galerii...

czytaj dalej...
12
listopada
2018

Obchody 100-lecia Niepodległej Polski

11 listopada w naszej gminie odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Rozpoczęła się ona wspólnym korowodem z placu Urzędy Gminy do kościoła na mszę świętą w intencji poległych, w której wzięły udział władze gminy, delegacje stowarzyszeń i szkół z terenu gminy,  OSP z pocztami sztandarowymi , orkiestra dęta z Dylągówki i zaproszeni goście. 

Po mszy Świętej przemówienie okolicznościowe wygłosił Wójt Gminy Jawornik Polski Pan Stanisław Petynia, a delegacje złożyły kwiaty przed tablicą upamiętniającą Ziemię Katyńską.

Następnie w budynku Technitex-u odbyła się część artystyczna w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Jaworniku Polskim w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dziękujemy za udział w naszej gminnej, pięknej uroczystości.

Zapraszamy galerii...

czytaj dalej...

< 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt