Aktualności

05
kwietnia
2020

Stroik świąteczny.

Ten stroik świąteczny wykonany własnoręcznie, dedykujemy w imieniu pracowników kultury naszym mieszkańcom, kochanym Seniorom i całej Służbie Zdrowia.

03
kwietnia
2020

INTERNETOWA OFERTA MKiDN

Instytucje kultury – prowadzone lub współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – w związku z czasowym zamknięciem Ośrodków Kultury, muzeów, filharmonii, oper, teatrów czy bibliotek, przygotowały bogatą ofertę, umożliwiającą kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe. Zachęcamy do korzystania z tych możliwości - zwiedzajmy, słuchajmy koncertów, czytajmy, oglądajmy i kontemplujmy sztukę. Kompleksowa informacja pod poniższym linkiem:

https://www.gov.pl/web/kultura/zostan-w-domu--sztuka-przyjdzie-do-ciebie

03
kwietnia
2020

Informacja.

W związku z istniejącą sytuacją zostaje odwołana w tym roku "Majówka pod Jaworem", która miała odbyć się  w ZPP w Hadlach Szklarskich dnia 31.05.2020r.

Maria Pieniądz

03
kwietnia
2020

Życzenia...

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam wszystkim najserdeczniejsze życzenia od pracowników kultury, szczególnie życzymy DUŻO, DUŻO ZDROWIA.

03
kwietnia
2020

Aktualności.

W związku z trwającą epidemią, placówki kultury na terenie gminy pozostają nadal zamknięte, ale pracownicy prowadzą działalność wewnętrzną taką jak: prace porządkowe wewnątrz pomieszczeń, sprawdzanie i uzupełnianie dokumentacji, przygotowanie do inwentaryzacji oraz wykonujemy różne rękodzieła, które zostaną wykorzystane w późniejszym terminie. W związku z tym, że  zbliża się Niedziela Palmowa i w tym roku nie pójdziemy z palmami do kościoła, na zdjęciach poniżej proszę zobaczyć kwiaty i palmy wykonane w ostatnim tygodniu przez WDK Manasterz, WDK Hadle Szklarskie i GOK Jawornik Polski. Jak wyglądały nasze "Najpiękniejsze Palmy" w poprzednich latach można zobaczyć na stronie GOK - u. Przy wykonywaniu palmy pomagała stażystka Roksana.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
11
marca
2020

GOK - zamknięty.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa od 12.03.2020 GOK w Jaworniku Polskim oraz Filie w Hadlach Szklarskich i Manasterzu zostają zamknięte do odwołania.

 

24
lutego
2020

Biesiada przy pączku.

BIESIADA PRZY PĄCZKU.

Tłusty czwartek to ostatni czwartek przed Wielkim Postem, dozwolone jest, byśmy tego dnia objadali się do woli pysznościami i spędzili wesoło ostatnie dni karnawału. Istnieje nawet przekonanie, że kto w Tłusty Czwartek nie zje choćby jednego pączka, temu nie będzie się darzyło.

Członkowie PZER i I Koła Terenowego Nr 3 w Jaworniku Polskim już po raz drugi  wspólnie obchodzili Tłusty czwartek.

Biesiada „ przy pączku” odbyła się 19 lutego 2020r.w sali budynku „Technitex” w Jaworniku Polskim. W spotkaniu wzięło udział  49 członków Koła. 

Członków Koła przywitał Tadeusz Bury zastępca  przewodniczącej Koła.

Grupa Śpiewacza  działająca  przy Kole Emerytów zaśpiewała kilka pięknych piosenek przygotowanych na tą okazję.  Na akordeonie przygrywał Pan Ryszard Burek. 

Uczestnicy spotkania częstowali się paczkami. Była też kawa, herbata, paluszki i pyszne galaretki. Atmosfera była bardzo serdeczna. Przy dźwiękach akordeonu  i wspólnym śpiewie spędziliśmy kilka miłych godzin.

Tak duża liczba  członków  Koła   świadczy o tym, że takie spotkanie z śpiewem i dyskusją na  rożne tematy  jest potrzebne.  W przyszłości należy dążyć do organizacji tego typu spotkań.

Tekst: Kazimiera Kucaj

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
28
stycznia
2020

Ferie w WDK Hadle Szklarskie.

W okresie ferii zimowych w WDK w Hadlach Szklarskich zostały zorganizowane zajęcia plastyczne i sportowe dla dzieci i młodzieży. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w zajęciach.

Anna Pieniążek

Zapraszam do galerii...

czytaj dalej...
27
stycznia
2020

Ferie zimowe w WDK Manasterz.

W okresie ferii zimowych WDK w Manasterzu zorganizował zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży.
Uczestnicy zajęć wykonywali koszyczki z użyciem mydła, szpilek i kolorowych wstążek oraz przyozdabiali kule styropianowe malowanymi patyczkami higienicznymi. Ponadto w czasie ferii odbyły się rozgrywki tenisa stołowego.
Wszystkim uczestnikom zajęć plastycznych i rozgrywek sportowych serdecznie dziękujemy.

Jolanta Żaczek

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej...
27
stycznia
2020

Spotkanie noworoczne - Hucisko Jawornickie.

Dnia 26.01.2020r w Remizie OSP w Hucisku Jawornickim odbyło się Spotkanie Noworoczne - Dzień Babci i Dziadka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Hucisko Jawornickie. Seniorów przywitał Wójt Gminy Jawornik Polski Pan Stanisław Petynia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pod przewodnictwem księdza proboszcza Bogdana Potocznego. Część artystyczną przygotowała młodzież Szkoły Podstawowej z Manasterza. Do tańca przygrywała Kapela Ludowa "Klika z Jawornika".

Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspaniałą atmosferę.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim i każdemu z osobna za pomoc przy organizacji wszystkich czterech spotkań noworocznych.

Zapraszamy do galerii...

czytaj dalej...

1 2 3 4 5 6 >

Strona GOK w Jaworniku Polskim
Strona główna - GOK Jawornik Polski Strona główna GOK Jawornik Polski Kontakt